• almanya flensburg da uretilen bir bira markasi.http://www.flens.de/
  • pilsen'dir, koyudur tadi. gayet leziz, guzel. kapagi da bahsedildigi gibi iki parmakla itmeli bir tertibattir, sagdan soldan cakmak aratmaz. pilsen alaninda san miguel, bruges zot'un yer i$gal ettigi favori listeme her an girebilir.
  • şişesi için aldığım bira. yağ şişesi gibi böyle güzel şekilli çok hoş. türkiyede bira popüler olsa ve bu satılsaydı annelerimiz bu şişeleri 1001 çeşit görev için kullanırdı bence. carte d'or kutusunun şişe olarak ikizi olurdu.

tadına gelirsek biralan işte ben anlamıyorum yani. bence bütün biralar aynı.
  • üç çeşidi (pilsener, weizen ve dunkel) ithal edilip satışa sunulan alman birası.
  • dunkel versiyonu bana kalırsa, son dönemde krombacherin dark versiyonundan sonra türkiye'ye giren başarılı dark biradır.
    açıkçası garaguzunun black malt ale'inden beklediğim tadı bu birada buldum.

kadıköylüler bir rinde uğrasın derim.
  • weizen serisi buğday birası olup hiç acılığı olmadığından içimi oldukça kolay olmasıyla takdirimi kazanmış bira markası.
    şişesiyle değil uygun -duvel bardağı gibi- bir bardakta koklaya koklaya içilmesi tavsiye edilir.
  • "aha yeni bir hamburger mekani" diye dusundugum ama bira markasi oldugunu ogrenmem ile bana konudan ne kadar uzak oldugumu gosteren marka.
  • weizen olan arkadaşı başarılı bir biradır. iyi keşif oldu, güzel de oldu.
  • dunkel'inda bir numara yoktur. sise 10 numara ama.
  • keskin bir aromaya; dolgun, yumuşak ve taze bir tada sahip, altın sarısı renkli, ince bir pilsener olan 4.8 alkol oranlı flensburger'i bizzat kendi şehrinde test etme fırsatına erişen şanslılardanım. (bkz: flensburg)

tavsiye ederim. şişesi de oldukça güzel
    görsel
hesabın var mı? giriş yap