şükela:  tümü | bugün
233 entry daha
  • bir zamanlarin ki yaklasik 10-15 sene oncesi oluyor en populer resim sitesiydi.
    en yuksek cozunurlukte cam gibi hdr super resimleri acmak 10 saniye falan surerdi.
    instagram denen belaya kurban gitti. nokianin gelecegi goremeyip tum pazari kaptirdigi gibi bunlarda bu guzel sitenin cok basit bir telefon uygulamasi yapmayi akil edemedi. asagi yukari facebook ile ayni gunlerde cikmisti halbuki. bi bakim dedim, eskiden 1gb zor aldigimiz depolamayi 1tb yapmislar ucretsiz. hey gidi..
  • telefondaki resimleri kazara ha bire silen ve bi şekilde kaybeden anne ve babamın telefonlarına yüklediğim, şimdi çektikleri her fotoyu buluta atıp orada düzenlemelerini sağlayan süper uygulama. android telefon kullananların özellikle yüklemesi gerekendir. yahoo'nun yüzakı.
  • flickr, temel olarak resimlerinizi veya videolarınızı yükleyebileceğiniz, ve dilerseniz daha sonra internet ortamında paylaşabileceğiniz ve bu hizmeti ücretsiz olarak veren bir site. sitenin sahibi ve destekçisi büyük arama motoru yahoo’dur. flickr’a başlamak için tek sahip olmanız gereken bir yahoo mail hesabıdır.

    flickr’a resim yüklemek de oldukça kolay. sürükle bırak yöntemi ile birçok resmi birden yükleyebiliyorsunuz. resim yüklemede aylık sınırınız toplam 300 mb, ki aslında her ay için 300 mb yeterli bir miktar sayılabilir. hatta bu miktarı da zamanla arttırıyorlar. birkaç yıl öncesine kadar bu sınır 100 mb idi. fakat video upload yapmak isteyen çıkarsa eğer resim yüklemek kadar kullanışlı değil diyebiliriz. çünkü normal üyeliklerin sadece en fazla 90’ar dakika veya 150 mb olmak üzere 2 adet video yükleme hakları var. normal üyelik dedik, peki normal olmayan üyelikler de mi var? normal olmayan üyelik değil fakat pro üyelik yer almakta. bu üyelik çeşidinde ise limitler kaldırılarak bazı özellikler ekleniyor.
  • (bkz: fotoğraf)
1 entry daha