şükela:  tümü | bugün
  • sözleri eksik kalmasın:

as the sun breaks, above the ground,
    an old man stands on the hill,
    as the ground warms, to the first rays of light
    a birdsong shatters the still.

his eyes are ablaze,
    see the madman in his gaze.

fly, on your way, like an eagle,
    fly as high as the sun.
    on your way, like an eagle,
    fly touch the sun.

now the crowd breaks and a young boy appears,
    looks the old man in the eye
    as he spreads his wings and shouts at the crowd,
    " in the name of god my father i'll fly! "

his eyes seem so glazed
    as he flies on the wings of a dream,
    now he knows his father betrayed
    now his wings turn to ashes, to ashes his grave.

fly, on your way, like an eagle,
    fly as high as the sun.

on your way, like an eagle,
    fly touch the sun.
  • bir efsaneye göre icarus denen kisi kendine balmumundan kanatlar yaparak girit adasindan (ya da bir adadan veya yine giritteki bir labirentten) kacar.
    fakat kendisine yapilan uyarılara ragmen tanrilarin katina ulasmak icin yukarilara cikar. ciktikca günesin isinlari balmumunu eritir ve kanatlari düser ve denize cakilir.
  • belki de iron maiden in en güzel parçası
  • süper güzel anlamda çoluk çocuğun diline düşmüş şaheser..
    http://www.youtube.com/watch?v=rp-fcblp3pm
  • varekai'nin büyüleyici gösterilerinden biri. icarus 2006 ağustos'undan beri macar mark halasi tarafından canlandırılıyor. esnekliğiyle, yumuşacık estetik hareketleriyle gösteriyi görsel anlamda bir ziyafete dönüştürmesi, çok uzun değil, bir kaç saniye içinde beni kendine hayran bıraktı. koreografiyi mük-kem-mel tamamlayan müziği ve ışığıyla varekai içinde bu gösterinin bir baş yapıt olduğuna can-ı gönülden inanıyor ve bu görüşümü sonuna kadar destekliyorum. nasıl bir kırılgan, nasıl bir narin.. uçmuş kadar olmakla kalmadı, seyrederken beni de aldı uçurdu sanki yanında.. icarus'la beraber dolandım nete, yalpaladım, kıvrandım, direndim..

çok başarılı çok..

bu da bonus: gösterinin müziği cirque du soleil'in 2004'te çıkan le best of cirque du soleil'de yerini kapmış; vocea.
  • (bkz: ikarus)
    (bkz: iett)
  • single'inin kapaginda arkada yanarak du$en icarus, onde alev makinesiyle onun kanatlarini tutu$turmu$ ucan eddie vardir, mukemmeldir, yaricidir. kanimca en iyi maiden cover artlari arasindadir. (bkz: derek riggs)
  • uzun zamandir beni bu kadar gaza getiren sarki gormedim. ozellikle nakarat kisminda yavaslatilmis headbangle sallana sallana soylenmesi vaciptir.
  • legacy of the beast turnesinde çalıyorlar bu şaheseri. uzun zamandır canlı çalınmadığını da hatırlatmak lazım.