şükela:  tümü | bugün
  • 18 aralıkta dağıtılan, 2006 fsx sürümünün aynısı. microsoft'un ricası ile oyun grafikleri değişmeyecek fakat yeni uçaklar, görevler eklenecek. ilerleyen tariflerde de güncellenmesi bekleniyor. yıllardır geliştiriliemeyen oyun belki bu sayede yeniden geliştirilebilinecek. kısa bir süreliğine 7.80 lira imiş.
    (bkz: flight simulator x)
  • şu ara yılbaşı indiriminden olsa gerek fiyatı yine 7,80 tl dir.kutu versiyonu olsada sırf steam geliştirebilir umuduyla aldım.
  • pazartesiye kadar yeniden 7.80 e düşmüş.
  • şu youtube channel'ından otomatik pilot ve ils landing ile ilgili videolar izlenebilir.

tanım: uçak simülatörü
  • geçtiğimiz hafta indirimden faydalanıp steam üzerinden alıp aylar sonra tekrar uçmaya başladığm oyun/simulatör.

bu steam versiyonunda şöyle bir hata var. diğer uçaklar için de geçerli mi bilmiyorum denemedim, ama boeing 737'deki raido stack görünmüyor. açtığınızda simsiyah bir ekran çıkıyor. grafik ayarlarıyla da bir ilgisi yok. bu ekrana ulaşamayınca da ils ile iniş imkansız, çünkü buraya inilecek pistin frekansını girmek gerek. internet üzerinde kısa bir araştırma yapınca aşağıdaki çözüme ulaştım. henüz denemedim ama yorumlara göre deneyenler sorundan kurtulmuş.

https://steamcommunity.com/…s/1/622954747289692160/
  • bilenler bilir normal sürümlerinde fsx crash sorunlarıyla kafayı yedirtir insana. yaklaşık 70 saat oynama sürem olmuş bunu. şu ana dek herhangi bir crash yaşamadım. olmuş bu sürüm. tavsiye ederim.
  • grafiklerini günümüz grafiklerine uyarlamak için (bkz: orbx)(scenery, terrain vs...) bayağı bir para döküp eklenti satın almamız gereken yazılım.

aksini bilenler varsa yeşillendirebilir.
  • (bkz: #55902682)
  • grafikleri hala rezalet olan edisyon. artı, klavyeyle oynamak -hala- mümkün değil. nasıl çözülecek ki bu iş? çare drogba mıdır?
  • an itibarı ile 12 lira.