şükela:  tümü | bugün
 • bir fırtınanın içinden geçerken birdenbire zamanda yolculuk yapıp kendilerini 2. dünya savaşının içinde bulan bir yolcu uçağının yolcularının hikayesi anlatan osuruktan bilim kurgu filmi. yolculardan biri '' hadi inelim hitler'i öldürelim ''filan diyor diğerleri pata küte herife girişiyorlar vs vs.
 • aslında konu çok güzel olmakla birlikte anlatım ve kurgudaki zayıflıklara prodüksiyon eksiklikleri eklenince ortaya düşük bütçeli bir tv filmi çıkmış. biraz daha görsellik ve anlatımla ortaya güzel bir bilimkurgu-gizem filmi çıkabilirmiş.
 • hikayesindeki saçmalıkları yargılarken "uçağın zamanda yolculuk yaptığına inanıyorsun da buna mı inanmıyorsun" diye diye izlediğim film. fena değil.
 • usa-flash tv ortak yapımı gibi duran film. tam bir zaman öldürgeci.
 • imdb notu 4.3 olan saçma film. sırf zaman yolculuğu ve ww2 temalı olduğu için star tv'de izliyorum şu an.
 • dün gece denk geldiğim film.

  --- spoiler ---

  *bakın çok enteresan, bizim uçakta küçücük bir delik olsa uçak düşer mitimizi çürütüyor resmen. kokpitin altında açılan kafam kadar delik 1 dk içinde havluylan kapatılıyor.

  ğfüzeyle kapı kırılıyor kocaman bir delik açılıyor* pilottan bir "hass!! mağara gibi delik var napcaz şimdi" demiyor

  *ki pat pat yolcular oradan uçuyor- bu arada uçak durmadan ateş aldığı için jetlerden, ful delik ateş alan yerleri, kanatlar falan" hele bir tane kadıncağız çığlık çığlığa gitti ki, ben kendime gelemedim. bunlar uçak sağ salim inince, hiçbirşey olmamış gibi sırıtarak, sarılıp öpüşerek vedalaşıp iniyorlar. biz türbülansa girdikten sonra indiğimizde bile yüzümüzden o şoku atamıyoruz oysa. adamlar çok rahat "bi daha hep bu hava yollarında uçuciğim" der gibi gidiyorlar.

  *camlar da patlıyor bu arada tek tek, koca yürekli pilot düşen kabin basıncını böyle dengeliyor.

  *onu geçtim bu bir acil durum değil midir? uçak durduğu an kabin memurları yolcuları slidelara göndermesi gerekmiyor mu? kardeşim belki yağ damlattı kıs devre yaptı 5 dkya patlicak uçak. uçağın içinde sırıtıp sarılıp vedalaşmak, birbirini tebrik etmek nedir?
  *bi amca da en arkada "aynı sefer sayılı uçakla beleşe geri döneyim" der gibi arkada rahat rahat oturmuş yazı yazıyor. bizim pilot da "dayıı ne oturuyon kalk kalk! belki de uçak paylayacak sendeki bu rahatlığa bak" demiyor da hanım hanım yanına gidip sohbet ediyor.

  *oh iyi valla. bence fırtınanın içinde 2.dünya savaşı dönemine döndükleri ve jetlerden, yolcu uçağını, ateri oyunu gibi sağ-sol-yukarı-aşağı yaparak kurtulan pilot çok daha gerçekçiydi. yani buna bile inanmak daha kolay.
  az özenin lan yaptığınız işe.
  --- spoiler ---

  bu arada kahraman pilot demişken japon havayolları kazasındaki pilotu da hatırlatmış ve hüzünlendirmiştir. keşke her şeyi sağ-sol-yukarı-aşağı diye atlatabilselerdi.
 • az önce netflixte izledim. osuruk filmler diye bir kategori koymuşlar orada bulabilirsiniz. biri usa-flash tv ortak yapımı demiş ama bu film resmen flashtv-mesajtv ortak yapımı.
 • her şeyi bir kenara koyuyorum bu film kendine netflix'te nasıl yer bulabilmiş?

  gecenin 2 sinde ben bu filmi neden izledim?

  aqueela zoll nam hatun yeni jenna jameson olabilir mi?

  gibi kafamda deli sorular da olsa,

  --- spoiler ---

  zaman yolculuğu ile bildiğimiz tarih akışının dışında bir evrene gitmeleri güzeldi. bu evrende amerika henüz savaşa katılmamış, dunkirk savaşı müttefikler için katliama dönüşmüş ve büyük ihtimalle naziler savaşı kazanacak şekilde ilerliyor. fakat evren bu gidişe bir dur demek için radar sisteminin müttefiklerin eline geçmesi için bir yol buluyor. konu güzel, işleniş güzel ama keşke biraz daha mantık sınırları içinde kalınsaydı.
  --- spoiler ---
 • bilim kurgu desen tam anlamıyla değil, savaş filmi de değil. can sıkıntısından çekilmiş bir film olarak düşündüm açıkçası.

  --- spoiler ---
  hitler'i öldürüp tarihi değiştirebiliriz diyen yolcu, böyle bir insan, insanlık tarihinde yok aq. uçağın zaman yolculuğu yapmış, bir savaşın içindesin, ne olacağın belli değil, hitler'i durduralım diyorsun. ortalama bir insanın "böyle" bir durumda düşündüğü tek şey o durumdan nasıl kurtulacağıdır. film olsa da az daha gerçekçi, akla yatkın olabilirdi.
  --- spoiler ---
 • emeği geçen herkesin amk denilebilecek bir film.

  90ların başında çekilse şehirler arası otobüste video kasetten topluca izlerdik belki ama 2015te böyle bir film yapmak nedir... bütçen yoksa dram çek başka bir şey çek zaman yolculuğu temalı tek bir uçakta geçen film çekme.

  filmin ilk yarısına gelmeden bütün filmin uçakta geçeceğini ve sonunda yine uçaktan inmeden bir fırtına bulup tesadüfen geri dönüp mutlu sonla biteceğini anlıyorsunuz. spoiler koymadım çünkü filmin o kısmına gelmedim daha ama kesin öyle oluyordur.