şükela:  tümü | bugün soru sor
  • lifetime turkey kanalında yayınlanıyor. program,tam bir bad ass olan gayrimenkul yatırım uzmanı scott yancey ve karısı amy'nin şehirdeki virane evleri satın alıp muhteşem hale getirmeleri ve sonra güzel fiyatlara okutması üzerine kurulu.

    genel tanıtım
  • eski evleri alıp yenildikleri program.evleri artık kremden başka bi renge boyayın diye karşıma alıp bas bas bağırmak istiyorum. scott tam bir göt izlerken o kadar uyuz oluyorum ki o adama oh karısı iyi yapıyor buna diyorum ,amy onu sinir ettikçe iç yağlarım eriyor. bide her programda farkettiyseniz osuruktan bi entrika meydana geliyor. ne bileyim mesela evi yetiştirememiş oluyorlar,evin içinden fare çıkıyor,o çıkmazsa yılan çıkıyor bilmem ne . neyse her ne kadar uyuz olsam da anlamsız bir şekilde izlemeye devam ediyorum.
  • karısı da iç mimar. emlakcisi hem cupcake yapıyor hem palyaço ayarliyor hem pc de animasyon ve sosyal medya işlerinden anlıyor. böyle organizasyon görmedim. ayni kanalda rakip programı (bkz: zombie house flipping)
  • lifetime channel 'da yayınlanan bir tv şovu. konusu ise scott yancey denilen adam eski evleri satın alıp tadilat yapıp tekrar satıyor. ve bundan kâr ediyor. ve onunla dekorasyonda yardımcı olarak karısı çalışıyor. eşinin alışverişleri, satın aldığı malzemeler yüzünden bayağı zarar ediyorlar. bütçeyi aşıyorlar. ancak aynı zamanda evin değerini de arttırıyorlar. yine kâr etmiş oluyorlar. bununla birlikte evin onarım sürecinde birçok aksaklık yaşıyorlar. en son scott abimiz, kalp krizi geçirdi ev ile uğraşırken. yine de her zorluğa rağmen evleri tam vaktinde yetiştirmeyi başarıyorlar. gerçekten çok kârlı bir iş. bir ev için 100.000 dolardan fazla kâr ettikleri oluyor. peşin olarak 700.000 dolara ev sattıklarını gördüm. ki bu türk parasıyla kaba tabiriyle 2.500.000 ("iki milyon beş yüz bin") tl yapıyor. ve eğer türk olsalardı, insanı kazıklamaya odaklanıp, evin tamiratını minimum parayla yapıp, evi az buçuk onarıp, maksimum paraya evi satarlardı. bu kadar para harcamazlardı. hatta en basiti, dubleks evleri onarmak yerine yıkıp 10 katlı bina dikip daire olarak satarlardı. kim uğraşacak tamiratla?
  • bana göre ev yenileme programlarının en eğlenceli olanı. yapılan iyi türkçe dublajın da bunda etkisi olduğunu düşünüyorum.