• indirme işlemi sırasında şu uyarı ile beni yarmış browser;

"...click "save file" to save the .exe file to your computer. you may get a warning, but don’t worry: our .exe’s are safer than your grandma’s apple pie."

ehü.
  • ing. sürü demek olmakla beraber, daha cok koyun ve kus suruleri icin kullanilir.

(bkz: ingilizcede hayvan surusu isimleri)

bunun yaninda kilise cemaati, yun/sac yumagi gibi anlamlari da vardir. fiil olarak kullanildiginda ise toplanmak, ususmek anlamina gelir.
  • konfeksiyonda bir baskı türü. hani tshirtlerin üzerinde vardır, hafif kabarıktır. elinizi sürdüğünüzde hissedersiniz kabarıklığını. kaliteli yapılmalıdır, yoksa iki yıkamada pıtır pıtır dökülür boyaları
  • flickr, facebook ve myspace düşkünlerinin özellikle kullanmaları tavsiye edilen web browserıdır kendileri bilimum antik kuntik özellikleri ile hemen diğer browserlardan öne çıkıyor, mesela flickr ve youtube da beğendiğiniz tiplerin neler eklediğini media bar özelliği tek bir tık ile ulaşabiliyorsunuz, webmail olayı ise ayrı bir güzel olmuş gmaile girmeden başlıklara ve e-posta özetlerine ulaşmak ideal çözüm olmuş. benim gibi rss feedlerine kafası basmayan biri için bile basit ve kolay rss takibi beni şaşırtan diğer bir özelliği oldu. modern tarzı çizgileri ile fazla ram katliamı yapmaması da başka bir güzel.
  • official olarak 4 toolbar ı, 2 extension ı ve 2 theme i olan browser.

(bkz: cok calismam gerek anne cok)
  • bundan sonraki versiyonu mozilla degil, google chrome tabanli olarak cikartilacak olan sosyal ag browseri. tabi google chrome'un henuz mac os destegi vermedigi dusunulurse mac os surumunu cikartabilmek icin biraz daha beklemeleri gerekecek.
  • firefox ile rendering motoru haricinde pek bir alakasi olmayan browser. bir kere kendi icinde flickr ve photobucket'a resim yollama, surf ederken komsu flickr ve photobucket uyelerinin streamlerine bakma; surf ederken gezdiginiz sayfalari bloglayabilme blog yazma, feedreader ve delicious veya shadows'a bookmarklayabilme ile kurulumda gelip tum bunlarin birbiriyle paslasabilmesini saglayabilme ozellikleri var. ki firefox'ta ben bir pluginin digerine (adblock ve adblock filterset g haricinde) birseyler yollayabildigini gormedim. aramalari ise default olarak google ile yapmasini saglayabiliyorsunuz. su an icin eksikleri flashgot ve skin destegi.
  • zynga tarafindan satin alinmistir.
  • yılların alışkanlığı maxthon 2 yi bile bıraktıracak kadar güzel ve işlevsel bir tarayıcı. lakin çok kaynak sömürüyor, çooook...
  • chrome'a geçmeden önce kullandığım browser... gerçi bırakmamın tek geçerli gerekçesi var. facebook ile entegre ötesi bir hali varken bir anda üst üste birkaç defa facebook'un yaptığı değişikliklere yenik düşerek önce arkadaşınız olmasa da kişilerin açıkta bıraktığı yani public olarak ayarladığı tüm albümleri göstermesi özelliği kayboldu... sonra da facebook'ta sürekli online kalma ve çeşitli sitelere girdiğimizde de facebookta chat yapma özelliğini bozdu facebook... bozan facebook'tu flock değildi ama düzeltemeyen flock ekibiydi...
hesabın var mı? giriş yap