*

şükela:  tümü | bugün
  • proje raporu, assignment vs sini sadece diskette tutan sonra disket bozulunca napıcam ben krizlerine giren insan modellerinin dogru yolu bulamaması durumu ...
  • genelde okul lablarinda veya bilgisayar kurslarinda bir donem zorunlu olmu$ uygulama..

odtu'nun 1997'de duzenledigi bilgisayar programciligi yari$masinda da aletler harddisksiz novell'e bagli workstation olduklarindan zorunluydu.
  • bir amiga 500 klasiği
  • 1990 yılında çok büyük bir işyerinde çalışıyordum ama hard diskler pahalı olduğu için hard diskimi yoktu. yöneticiler sürekli bozulan diskler, kaybolan raporlar yüzünden kafayı yiyordu, akıl karı iş değil.
  • çalışan kişi, arada bi floppy den gelen seslerle senkron olarak küfür yağdırırı.rüyalarında abort, retry, fail, ignore ? ha ne ? görür.çok üzüldüm.hele 5,25" se çok vahim.

(bkz: knoppix)
  • floppylerin cok da guvenilir birer ortam olmadigi ve manyetik alandan asiri etkilendigi goze alininca zorda kalinmadikca basvurulmamasi gereken yontem. gerci gunumuzde pek gerek de kalmamistir o ayri.
  • insana uyarlandığında, hard disk=beyin dersek, flopy, beyinciğe karşılık gelir. buradan hareketle, bazı insanların (hafızasız, fikirsiz, beğenisiz, mevcutla idare eden vb vb) zihinsel faaliyet sistematiği için kurulmuş anolojidir. örneğin, selebriti olup, kocayla çocuk bezi reklamına çıkıp, kendini o reklamda pek bi beğenip yakıştırıp çocuk yapmaya karar verip, çocuk yapmak gibi...