şükela:  tümü | bugün soru sor
 • real madridin para babasi baskani... isminin altina en son entry girildiginden beri ronaldoyuda aldi takima ama real madrid hala kotu futbol oynuyor... bu gidisle ispanya ligindede yine sampiyon olamayacak ve bu sahis realin aziz yildirimi olacaktir...
 • adam yetinmedi, beckhami da aldi. realin serdar bilgilisi olmadigi kesin de kim oldugu belli diil
 • on milyar euro'luk serveti varmis kendisinin... bos vakitlerinde figo alip satiyormus...
 • bazı çevrelere göre dünyanın en iyi müteahhiti.
 • 1995 - 2000 seneleri arasında real madrid başkanlığı yapan lorenzo sanz'ı son iki seçimde üst üste geçip başkan olan isim..

  eski bir politikacı olduğundan dolayı onun başkanlığıyla zaten devlete yakın olan real madrid'in hükümet destegini iyiden iyiye arkasına aldıgı konuşuldu. takıma her transfer döneminde kesin olarak bir tane süperstar katmasıyla ününü ikiye katladı.
  başkan olduktan sonra fc barcelona'dan luis figo'yu alması sadece martinez luis enrique'nin öcünü almakla açıklanamaz. fc barcelona tarihinde yediği en büyük çalımlardan biri oldu.
  2001 senesinde monte carlo'da şampiyonlar liginin gala gecesinde zinedine zidane'a transfer teklif ediş biçimiyle bizden birisi olduğunu kanıtladı.

  karşı masada zidane'i gören perez pecete üzerine ''real madrid'de oynamak ister misin'' yazarak zidane'a yollar, peçete zidane'ın eline ulaşır ve zidane kafasını olumlu anlamda sallar..

  zidane transferinden bir sene sonra ronaldo luiz nazario da lima'yı tekrar ispanya'ya döndürür ve barcelona taraftarlarının içindeki yarayı derinleştirir. bir sene sonra da fc barcelona başkanı juan laporta'nın en büyük seçim vaadi olan david beckham'ı da barcelona'nın elinden alır. bu sene ise michael owen kadroya katılan son süperstar olur.

  ba$kan olduktan sonra maddi acıdan cok rahat olmayan ve borcları olan real madrid'in antreman tesislerini in$aat yasagına ragmen hükümetten aldıgı izinle satı$a cıkarır ve büyük bir gelir kaynagi yaratir. onun takıma kattıgı isimlerden sonra senelik forma satı$ları 1 milyon adedi gecmi$tir.. beckham'ın transferinin en büyük nedenlerinden biri beckham'ın futbolundan cok kulube mali getirisidir. zaten beckham'ın hayranları hedeflenilerek cıkılan uzak dogu turu sonrası beckham daha lige girmeden transfer ücretinin %30 unun cıkarıldi.

  son olarak santiago bernabeu'nun üzerini 2008 yılının sonuna kadar açılır kapanır bi çatıyla kapatacağını vaad etti.
  ayrıca; ciudad sportivo antreman tesislerinin satışından 300 milyon euro gelir, david beckham'ın 25 milyon euro'luk transfer bedeline karşı uzakdoğu turnesinden 17 milyon euro gelir elde etti.
 • real madrid 'in koruyucu meleği francisco franconun ölümünden sonra ispanya'da demokrasiye geçişte kurulan ilk parti ucd'nin önde gelenlerinden. bugün real madrid'in başında demokrasi aşığı bir adamın olması franco'yu mezarında ters düz edebilir.
  2000'de kazandığı başkanlık seçiminden önce 1995'de kaybettiği bir seçim de vardır. 2000 seçimlerinde figo 'yu almazsam kombinelerin tamamını ben öderim dediğinde risk ettiği para 10 milyon euro idi. raul 'u sevmez. raul da onu sevmez..
 • 5 yıl içinde her transfer döneminde fırtına gibi esen ancak bir tek ispanyol futbolcuya imza attırmayan başkandır. sergio ramos ile bu inadını bitirmek üzeredir..
 • 2000 yılından bu yana real madrid 'de 5 teknik direktör eskitmiştir. ezeli rakibi atletico madrid 'in 17 yılda 39 teknik direktör kovan başkanı jesus gil 'e yetişmesi zordur..
  (bkz: vicente del bosque)
  (bkz: carlos queiroz)
  (bkz: jose antonio camacho)
  (bkz: mariano garcia remon)
  (bkz: wanderlei luxemburgo)
 • real madrid başkanlığını bıraktığını açıklayan ispanyol.
 • real madrid'in tam 3 yıldır kupa kazanamıyor olması ve böyle bir durumun tam 52 yıl aradan sonra tekrarlanmış olması perez'in başarısız olduğunu gösterebilir. ancak klüp borç batağındayken gelen başkan perez çok pahalı transferler yapmasına rağmen müthiş pazarlama teknikleriyle real madrid'i şu anda dünyanın en zengin klubü haline getirmiştir. yerine ise emlak devi olan martin alvarez getirmiş. bakalım o galacticosa ne verebilecek. galacticos taraftarları için klubün mali yapısından çok futboldaki başarılar çok daha önemli...