• falcao pezevenginin tenezzül ettiği ilk maç 90 dakika adı haykırılması gereken topçu. herif tek başına savaşıyor real madrid defansıyla.

dün sivas’la boğuştu yarın çemişgezek’le boğuşur, psg’yle boğuşur. maç seçmeden boğuşur. bayılıyorum böyle topçulara. elmander’i hatırlattı burun sızlattı.
  • havaalanındaki atmosferi gören beni de alın diye haber gönderiyor herhalde amk.

tanım: futbolcu
  • 26 maçta 3 gol atabildiği ligde, über forvetimiz cenk tosun'da 25 maçta 3 gol atmıştır.
  • sessiz sedasız gs kadrosuna dahil olmuş forvet. böyle adamlar çok gol atar.
  • muslera’nın sakatlığı bütün ülkeyi o kadar üzdü ki bu garibana kimse üzülemedi bile. kendi sessiz sedasız vedasını yapıp ayrıldığını açıklamış ama abartısız bi şekilde kendisini galatasaray tarihindeki en büyük talihsizliklerden biri olarak görüyorum.

cordoba’da gol kralı olduktan sonra deportivo la coruna’ya gelmesiyle kendisini yakından izleme fırsatım oldu. bir deportivo taraftarı olarak o sezon çoğu maçını seyretmiştim ve o standartta harika bir katkı vermişti. lucas perez, luis alberto gibi yıldızlarını kaybetmiş takım bütün umutlarını 2.ligde gol kralı olmuş yeni transferine bağlamıştı ama andone o sezon oynadığı futbolla çok takdir toplamıştı. belki galibiyet getirmedi ama boş geçtiği real madrid maçı yok sanırım.
    2.sezon lucas perez’in arsenal’den geri dönmesi, adrian lopez transferlerinin ardından kendisine kulübe yolu gözüktü. ama andone o sezon da sonradan oyuna girdiği maçlarda bu iki isimden daha fazla katkı verdi. o sezon deportivo’nun küme düşmesiyle kendisine premier lig yolu gözüktü.

o sezon adı galatasaray’la da anılmıştı bir zamanlar. hatta beraber deportivo maçları izlediğimiz 3-4 kişilik arkadaş grubumuzda hepimiz doğal olarak andone’yi çok seviyorduk. haliyle hepimiz çok istiyorduk. beşiktaşlı olan bir arkadaşımız bile istiyordu andone’yi türkiye’de seyretmeyi. ama andone o sezon brighton and hove albion ile anlaştı. pek uyum sağlayamadı genelde sonradan oyuna giren hamle oyuncusu oldu ama oynadığı zamanlar yine takdir ediliyordu.

ingiltere’de geçen 1 sezonun ardından geçtiğimiz yaz galatasaray’a transfer oldu. transferinin açıklandığı gün çok net hatırlıyorum falcao ve lemina ile aynı gün açıklanmıştı. bütün odak 2.5 aylık uğraş sonucu türkiye’ye gelen falcao’nun üstündeydi. fm/cm oynamış scoutçı bir kaç kişi de lemina’yı konuşuyordu.

ülkede aynı gün falcao ve lemina’yı almış bir takımda andone transferine sevinen tek insan bendim. ben ve deportivo taraftarı bir arkadaşım. o kadar mutlu olmuştum ki o gün. kendi öz oğlum galatasaray’a transfer olmuş gibi. kaç senedir izleyip takdir ettiğimiz, kimse tanımıyorken “ulan keşke galatasaray’a gelse” dediğimiz andone, galatasaray’a gelmişti. direkt sevinçten arkadaşımı aradım tabi. bütün kanallar radamel falcao’nun istanbul’a gelişini gösteriyordu, biz telefonda andone sevincimizi birlikte paylaşıyorduk.

galatasaray’a geldi ama falcao’yu kesip andone oynatamazsın tabiki. yine onun kulübede oturması bile ekstra bi mutluluk veriyordu. laf aramızda kalsın falcao ilk sakatlandığında içten içe biraz mutlu bile olmuştum andone’yi izleyeceğim diye. ilk çıktığı maçta sivas maçında harika bi gol atıp, karşılaşmayı da 2 golle tamamlayarak taraftarın kalbini çalmıştı zaten. o gün de benden mutlusu yoktu. içimden “ulan biliyordum böyle olacağını” diyordum sevinçten.

zaten gol atamasa da içerdeki real madrid karşılaşmasında nasıl tip forvet olduğunu kanıtladı herkese. andone çok hızlı ve çevik, süratli, adam eksilten, topla dribbling yapan, kendi kendisine pozisyon yaratabilen komple bir forvet. bitiriciliği de yüksek olan bir oyuncu aslında real madrid maçında şansı yaver gitmedi biraz da...

tam herkes andone’yi sevmişken, o da hırslı, azimli görüntüsüyle galatasaray’ı bu kadar benimsemişken çok talihsiz bi sakatlık geçirdi. tam iyileşti kendini toparladı derken oyuna dahil olduğu ilk maçta tekrardan sakatlanarak sezonu kapadı. bu yüzden galatasaray tarihindeki en büyük talihsizliklerden biri olabilir dedim en başta. türkiye’yi de çok seviyordu aslında. yaptığı paylaşımlar, açıklamalar bunu kanıtlar nitelikte...

instagram’dan yayınladığı duygusal veda mesajı beni bir miktar duygulandırdı. arka fonda “işte gidiyorum, bir şey demeden, arkama bakmadan, şikayet etmeden” çalıyor şu an. galatasaray’ın tekrar kiralayacağını yada satın alma girişiminde bulunacağını düşünmüyorum. keşke alabilsek ama zor. andone’yi tekrardan türkiye’de seyretmeyi çok isterim. tam türkiye’de iş yapacak forvet aslında. böyle süratli bitirici forvetler bizim ligimizde iş yapıyor. çok ağır 2 sakatlık geçirdi. futbola nasıl geri dönecek bilmiyoruz. nerede dönerse dönsün takip etmeye devam edeceğim. seni seviyorum florin...
  • 17 takıma karşı forvetsiz şampiyon olma challenge'ını tamamladık, bu sene de 17 takıma karşı kırmızı kart görerek şampiyon olma challenge'ını deneyeceğiz transferi galiba.
  • su adamın ilk yarı yaptığı işi falcao yapsa, şu an 800 entry girilmişti...
  • futbolcu hakkında bilgim yok ancak cagne yerine rakip kale direğine eşeği bağla ve çim yerken orta aç çarpar gol atar yine cagneden faydalı olur.
  • eren-muğdat, diagne-mitroglu, falcao-andone.
  • genelde böyle sessiz sedasız transferler çok iyi sezon geçiriyor. en yakın örnek onyekuru. adamın alındığından bile haberimiz olmamıştı. ligi dağıttı resmen

umarım başarılı olur
hesabın var mı? giriş yap