şükela:  tümü | bugün
  • çalınan emekler ile ortaya çıkardığınız ürünler sizin olsun.ben bu firmadan bir daha alışveriş yapmayacağım. tepkimizi bir şekilde ortaya koyup bu insanlara belki bu şekilde destek olabiliriz . sendikaya üye oldu diye yıllardır emek vermiş bir işçi nasıl olurda işten atılabilir.iş ahlakının ve etik kuralların tamamen boşa çıktığı bir dönemdeyiz ve her ne kadar izole kalmaya çalışsamda bu ülkede adalete ,insan sevgisine olan inancımı biraz daha kaybediyorum.
  • bu başlığın yukarı taşınması gerekiyor. sendikalaşma işçinin hakkıdır ve engellenemez.
  • (bkz: kim takar yalova kaymakamını)

oğlum şunu deseniz flormar ürünleri kanser yapar ya da kullandığı ürünlerde bitki ve hayvan katliamına sebep olacak katkılar var eyvallah katılalım da; bu ne s*kim bir eylemdir ki emek sömürüsü varmış ? ben flormara girdiğimde oradaki çalışanlar bedava rimel pudra vs kullanarak asıl isvereni sömürüyor.
  • geçen sene flormar hisselerinin yarısından fazlası yves rocher'e satılmış. dolayısıyla bu başlığın flormar ve yves rocher olarak değiştirilmesi ve de boykota yves rocher'in de eklenmesi gerekiyor. başlık da uyarlanırsa süper olur.

haydi kadınlar, lgbti'ler, duyarlı insanlar; hep birlikte başarabiliriz!

(yves rocher konusunda çaylak arkadaşım @icelandic sheep free roaming since 874 uyardı, teşekkür ederim.)
  • unutulmamasi gereken boykottur.
  • flormar' da devam eden sendika düşmanlığına tepki için yapılması gereken ilgili marka boykotudur.
    direnişçilere destek veren 7 çalışan bugün işten atıldı...

boykot var!
  • tutmayacak bir adet boykot.

flormar kullanan insan zaten en uygun fiyatlı kozmetik markası diye kullanıyor ürünleri ahım şahım diye değil.
    bu noktada üzülerek belirtmek istiyorum ki flormar’ın müşteri kitlesi daha maliyetli olan diğer markalara yönelmeyecektir.

insanlar küçük düşünür ve en çok kendini düşünür.
    cüzdanında kalacak 5-10 lira dışında çok bir şey düşünmez insanlar.
  • işçiler işlerine dönene kadar fabrikaya sendika girene kadar gündemde tutulmaması gereken boykottur. unutmamak gerekir ki türkiyenin en büyük problemi örgütsüzlük. hak arayan insanların yalnızlığı ve çaresizliği.

ayrıca sosyal medyada paylaşarak, firmanın iletişim adreslerinden "işçiler işe geri dönene kadar ürünlerini satın almayacağınızı beyan ederek", çeşitli görseller ve kısa filmler hazırlayarak destek olabilirsiniz.
  • fiyatı sebebiyle tercih edilen ürünlerinin alternatifini bulabilmenin günümüzde oldukça kolay olduğu firma.
    (bkz: flormar değil direniş güzelleştirir)
  • #flormardaboykotvar
    sendikaya üye oldukları gerekçesiyle hukuksuz bir şekilde işten çıkarılan flormar işçilerinin direnişi sürerken, yurttaşların işçilere desteği büyüyor.

http://haber.sol.org.tr/…-flormardaboykotvar-245458