şükela:  tümü | bugün
 • özellikle lise aşklarının telefon numaraları birbirine verildikten sonra birkaç gün yoğun şekilde sürdürülen gece mesajlaşmalarının kilit noktasıdır bu.

  sabah saatlerine yaklaşmak üzereyken nihayet uyumaya karar veren ikilimizden kız olanı bombayı patlatır:
  "uff sabah kalkamicam ya beni 6.27'de uyandırır mısıın? :/"

  o saatte tek dileği öğlene kadar fosur fosur uyumak olan erkek böylece gafil avlanır. çünkü erkek olaya "sabah da benimle konuşmak istiyor, oldu bu iş" gözüyle bakarken, kız sadece "acaba ona güvenebilecek miyim" sorusunun cevabını arar.

  sonuç olarak erkek kızı 6.27'de değil de 6.30'da uyandırır; kız da alarmıyla olan güven dolu ilişkisine devam eder.
 • erkeğin, "bir gün öperek uyandırırım"'dan başlayarak sonunda sekse varacağını umduğu yolun başı. zira (bkz: sabah ereksiyonu)
 • karşıdaki erkeği uyandırmak için 10'da kalkacakken 7'ye alarm kurup karşıdaki kişiyi kaldıran emekçi, fedakar kızlarımız da vardır.*alarmla uyanılır karşı tarafın adı rehberden bulunup yeşil tuşa basıldıktan/dokunulduktan sonra telefon yastığın kenarına koyulup uykuya devam edilirken bi ses gelir:
  -alo.. alo...
  bu ses duyulunca diğer tarafa dönerek uyumaya devam edilir. sonra kız da kalkınca karşı taraftan mesaj gelir.
  -beni aradın da uyandığımdan nasıl emin oldun?
  benle yeni tanıştın, daha önceden nasıl uyanıyodun it? sabahın 7sinde ben seninle ne muhabbet edicem uyandıysan uyandın işte tamam uzatma. *
  uyanmışsındır diye düşündüm. :) *
 • kızın "uf sabah erken uyanmam lzm ama hc uykm yok! senle msjlaşmak çgzel!" mesajına karşılık erkeğin umut dolu, heyecan dolu, testosteron dolu mesajı olan "ben uyandırırım seni, kaçta?" girişimidir.
  kız her ne kadar "yhaa olmzzz çok erken klkıcam 6:27de senin uykunu bölmek istemiyorom!" hamlesi erkeğe biraz umut verse de kendisini attığı girdaptan asla ve asla "ha tamam o zaman, sen öğlen bi ara beni ararsın cnmss" gibi bir çıkış yapamayacağı için seve seve bulaştığı beladır.
  üç beş gün içinde "yaa sen çkzel uyandırıyoson yarn gene 5:42de uyanmam gerek" talebine dönüşecektir. güle güle kullanın.
 • telefonum kırıldı beni dürterek uyandırır yiyosa eşiği. iki büyük abim bir de kocaman babam var da.
 • bu dönemin ne kadar süreceği partnerinizin uyanma potansiyeline bağlıdır.
  124 cevapsız aramam ile anca gözünü açan sevgilimin uyanma eşiği epey üst sıralarda. doğal olarak bu işkenceye uzun süre tahammül edemiyorsunuz.
 • bana asla yapılmayacağını bildiğim eşik. alarma bile gerek kalmadan istediğim saatte uyanabilme yeteneğim ile hayatımda hiç bir yere geç kalmayacağım sanırım.
 • ahhahha 'larla güldüren tespittir.
  gerçi bu bi tespit midir bilemedim ama güldürür.
  güldürdü.
 • çok sikko bi eşik. yani hayatta böyle şeyler varsa ben yokum. hiç olmadım zaten. malum hep bahsederim, yine namı diyar eski sevgilim(sürekli böyle eski sevgilim diye bahsedince aslında tek kişiymiş gibi oluyor ama değil, bunlar hep numune örnekler) bir gece telefon görüşmemizde kapatmadan önce sabah sekizde beni uyandırır mısın demişti. uyandırma servisiyiz ya amua koyım, gecenin 3'ünden önce yatmıyoruz zaten. bende nazikçe uyandıramayacağımı, çalar saatlerin icadından falan bahsettim kendisine. tarihini anlattım.
  kullanış şeklini ve yapılışından bahsettim.
  oldukça basit bi şey olduğunu, hatta bu çalar saatin telefonunda bile mecvut olabileceğini söyledim.
  terk etti ya la. olm bi uyandırmadım diye terk edilmiş adamım. çok hassasım anlayacağınız. bence kız beni terk etmeye bahane arıyordu. zaten dört günlük sevgiliydik. o günden sonra her sabaha karşı çakırkeyif olduğum zamanlarda uyandırırdım mesajlarımla ama kıymet bilmezdi işte.
  halk arasında göte giren şemsiye yine açılmadı durumu.