şükela:  tümü | bugün
  • arayıp da bulamadığım markalardır.

öncelikle flörür nedir? başlığında yeterli bilgi var ama ben şunu ekleyeyim:

(bkz: #47534944)

'kemikleri, beyni, troid bezini ve hatta kan şeker seviyesini dahi etkileyen bir endokrin sistem yıkıcısı."

burada da en etkili fare zehiri olduğu yazıyor.

bildiğiniz gibi diş macununda, suda ve başka bi sürü yerde bulunan, normalde insan vücüdunun hiçbir şekilde ihtiyaç duymacağı bir şey. burada yazana göre florür insanın doğal olarak ihtiyaç duyduğu bir şey olmadığı, aksine dişlerde, beyinde ve kemiklerde uzun vadede kalıcı çürükler ve hasarlar verdiği yazıyor. en ilginci de gelişmiş ülkelerin sularında bulunmadığı yazıyor.

bu da bizim ülkemizde yapılan bir araştırma. araştırma içerisinde bölgesel olarak flörür dengesi verilmiş.

marmara bölgesinde en çok flörürlü su verilen yer tahmin edin neresi, tabi ki istanbul. diğerlerine göre neredeyse iki katı fazla var.

flörürün bir diğer özelliği için şöyle bir iddia var, florür ilk başlarda nazi almanyası tarafından halkın suyuna katılarak kullanılmış. halkı bizim tabirimizle "koyun" ettiği için tercih edilmiş.

flörürün özelliği ise saklinleştirici etkisinin olması sebebi ile kullanılması. hani biz diyoruz ya amk niye kimse ses etmiyor diye, sebebi florür olabilir.

florürün en kötü özelliği ise kişide beyin hasarı yapmasına rağmen bir sonraki nesle aktarılan hasar daha büyük deniyor.

dünya tarafından sistemli olarak aptallaştırılmaya çalışılmamızın altında yatan sebep nedir, neden yapılıyor. neden sistemli olarak öldürülüyoruz bilmek istiyor insan.

içinde flörür bulunmayan su markası yani bizi kademeli olarak öldürmeyen su markası ise maalesef yok.
  • dikkat edilmesi gereken bir özellik, özellikle çocuklu aileler için.
  • "flörürün özelliği ise saklinleştirici etkisinin olması sebebi ile kullanılması. "

türk insanı ve sakin olmak ifadeleri yan yana duramayacağı için diğer önermeleri de ciddiye alamadım.
  • paradontax original.
  • sakin olmayı, naif olmak ile karıştıran kişilerin inandırıcı bulmaması normaldir. bu kişiler florür kullanmaya devam edebilirler. ayrıca bilimsel kanıtı inandırıcı bulmamak da florürün olumsuz etkisine örnek sayılabilir.
  • annemin kafayi takarak en son eczaneden aldigi curaprox diye bir dis macunu var florursuz. verdigimiz paraya oyle aciyorum ki yakinda disimi fircalamayi toptan birakabilirim. her kusu opmusuz gibi bir florursuz dis macunumuz kalmisti sanki. argh.

edit: @novatolonely eklememi istedi: 'splat marka ürünler kullanıyorum ve oldukça ucuz çeşidi fazla. tavsiye ederim. '
  • (bkz: r.o.c.s)
  • diş macununuzu kendiniz yapın, internette bir sürü tarif var. su konusunda ise ne yapılır bilemiyorum. musluk suyuna filtre taktırmayı düşünüyorum ama bu da bir çözüm değil galiba. florürsüz plastiksiz su önerisi olan varsa yeşillendirebilir.