*

şükela:  tümü | bugün
 • atatürk'ün de zamanında denize girdigi plaj. florya'dadır*.
 • bir donem* futbolcularin transfer ucretlerini yedikleri guzide tatil mekani.
 • zamanında paralı bir plajdı burası. eğer yine aynı şekilde paralı olursa magandaların pek rağbet etmeyeceği yer olacaktır. ayrıca para vermek istemeyenlerde plajın 1-2 km. ilerisindeki menekşe plajında yüzmekteydi ki gidin bakın şimdi bile yüzen vardır.
 • 31 temmuz saat 13:00'te yeniden açılacaktır..
 • guzel bir plajdir. ataturk de cok severdi bu plaji. hele o mayolu, cok guzel ve bize onun insani ve bizden yonunu gosteren fotograflari genelde bu plajda cekilmistir.

  her plaja oldugu gibi buraya da gormemis, gorgusuz, ayi olarak toplum icinde nitelenen magandalar gelmektedir. efendim kimse anasinin karnindan medeni dogmuyor biliyorsunuz.

  medeniyet denen sey yetisme sekliminiz ve aldigimizin kulturun bir uzantisidir. dolayisi ile maganda olarak gorduklerimizi de aramiza alip cagdas medeniyet seviyesine yukseltmemiz gereken plajdir bu.
 • asla ve kat'a temiz olduğuna inanılmaması gereken marmara denizi'nin eski cennet köşelerinden biri. henüz caddebostan plajı şokunu atlatamadan, bir de bunun açılması insanın aklına erken yerel seçim kuşkusunu düşürüyor.
 • (bkz: koli basili)
  (bkz: afiyet olsun)
 • açılışı, denizin temiz olmadigi tespit edilerek ertelenen plajımsı.
 • istanbul'un bilimum ilan tahtalarindaki "ozlemi$tik. florya plaji aciliyor." ilanlari alelacele kaldirilarak "ozlemi$tik. istanbul yazlik sinemalarina kavu$uyor." ilanlariyla degi$tirilen, populist politikaci-belediyeci irkinin son gozbebegi olan plajlar yalaninin sadece bir uyesi. o kadar bilgisiz, o kadar cahil ve o kadar yoneticilikten-belediyecilikten bihaberler ki, hem berbat i$ler yapiyorlar hem de istanbul'un sakinlerinin sadece cahil insanlardan olu$tugunu saniyor ve insanlardan bu $ekilde oy toplayabileceklerini saniyorlar. yahu koca plaji nasil temizliyorsunuz ki tam acilacagi hafta bir anda denizin temiz olmadigi anla$iliyor? bir plaja temiz diyebilmek icin onun koli basili oraninin sinirlarda gezmesi icinize sinecek mi? bu ara$tirmalari kimler, nasil, hangi yontemlerle ve plajin hangi bolgelerinde yapiyor bunlari acikliyor musunuz? bu olcumlerin sonuclarini aylik olarak gecmi$e dogru ve hangi donemlerde laj temizligi icin ne yaptiginizi aciklayarak yayimlayabiliyo musunuz?

  halbuki bilmiyorlar ki ben bunlar ve bunlarin seleflerinin habitat toplantisi icin kaldirim yenilediklerini de, $ampiyonlar ligi finali icin gecekondularin sadece staddan gorunen yuzlerini boyattiklarini da, kagithane'deki su baskinlarini da, metrolardaki tuvaletlerin parali olu$unu da, bitmeyen metro ve finukuler hatlarini da, beyoglu'ndaki eglence merkezlerinden alinan fahi$ vergileri de hatirliyorum.
 • denizin temizliğini bilemiyorum ama plaj olarak güzel hazırlanmış bir yer... en kötü yanı hafta içi bile 100-200 metre ilerisinde iç çamaşırı ile denize giren adamlar bulunmakta.. kaliteyi yakalayabileceğinden şüpheliyim..