• bugün bankokta deneme şansı bulduğum terapi türü. midye şeklinde küçük bir havuzun içine girip midyeyi kapatıyorsunuz. sonra suya yatıyorsunuz. suda bulunan bir tuz nedeniyle su sizi tamamen kaldırıyor ve yer çekimi hissini yok ediyor. kapalı bir ortam olduğundan tamamen karanlık, kulaklarınıza tıkaç taktığınız için ses de duyamıyorsunuz. suyun sıcaklığı, vücut sıcaklığınıza eşit olduğundan suyun da farkına varamıyorsunuz. yani basitçe, bütün duyularınızın tamamen yok olduğunu düşünün.

tek duyduğunuz şey kalp atışınız ve nefes alıp verişiniz. dış dünyadan soyutlanmış bir şekilde yatıyorsunuz. insanlar derin uykuya geçebiliyormuş, ben uyandıktan kısa bir süre sonra gittiğimden, en fazla uykunun ilk evresine geçmişimdir diye tahmin ediyorum. meditasyon geçmişi olanlar için, ileri seviyede meditasyon yapabilenlerin saatler sonra ulaşabileceği seviyeye çok kısa sürede ulaşılabileceğinden bahsettiler. benim böyle bir geçmişim yok. ancak bittikten sonra saatlerce müthiş bir rahatlama hissiyle gezdiğimi söyleyebilirim.

denenmesi gereken çok değişik bir tecrübe.

ingilizcede flotation therapy olarak geçiyor.
hesabın var mı? giriş yap