şükela:  tümü | bugün
  • uzakdoğu'da oldukça popüler olan balık türü. red dragon ve thai silk varyetelerinin seyrine doyum olmaz. tek bir flowerhorn için minimum 300 litre dekorsuz bir tank gereklidir çünkü aşırı agresiftir karma tanklara önerilmez. bu nedenle wetpet kategorisine giren hibrit bir balıktır. festae, trimac gibi agresif amerika cichlidlerinin melezlenmesiyle üretilmektedir.

red dragon
    thai silk
  • akvaryum köpeği adindaki balığıdır. sahibini tanima ozelligi vardir, onunla birlikte hareket edip, oyun oynayabilen canim baliklardan biridir.izleyelim mi?
  • yılların discus akvaryumunu tanesi 700'e kadar bu gün itibariyle komple boşalttım.

bir tatlı su balığı 700 eder mi? ediyor uzatmayalım. niyetim bu flowerhorn red dragon almak.

bilmeyenlere özet geçelim: üstteki arkadaş da demiş. bildiğin suda yaşayan köpektir bu. adamı tanır. kendini okşattırır, sevdirir. hayret edersin.

peki aldığım fiyat nedir sizce? (avucum kadar balık bak)

sıkı dur:

9.000tl (çüş)

5.000'e kadar yolu var dedik adam 9.000 dedi. ha ödüllü şu bu. ama satar mı onu? satar. adam satacak diye discus akvaryumumdaki her şeyi elden çıkardım. götü benden daha az çıplak biri akşam olmadan alır onu

edit: bak aramaya uğraşmayın: şöyle bir hayvan kendisi.

bu benim talip olduğum değil bu arada
  • baba bu;

https://eksiup.com/5b21205c1593

anne de bu;

https://eksiup.com/31727cf57944

bunun şu an 2,5 santimlik yavrusunun üç tanesi totalde ben gibi bi gerizekalı bulunca 450tl ediyor

canlı. bildiğin sıcak banknot....

saydım yani
  • tam deli.
    iki tane var. iki farklı akvaryumda tabi ki. birinde beyaz kum var ötekisinde birkaç kaya, testi vs.

kum olandaki kumların arasında kahverengi bir taş buldu. iki gündür kenarını kazdı komple açığa çıkardı taşı. sonra ite ite akvaryumun ortasına götürdü. etrafındaki kumu kenarlara itti. yani bir krater yaptı. ortasında bir tepe. tepenin üstünde de kahverengi taş.

gittim bi yerlerden misket aldım bir avuç. şu saatte misketleri kraterin kenarlarına dizmekle meşgul manyak. gözümle görmesem inanmayacağım (son halini ekşiup'a yükleyeceğim. bir bitirsin hele)

kum olmayana da misket attım beş altı tane. o da onlarla top oynuyor resmen. çat çut oradan oraya ittiriyor

bunlara bir yem karışımı yaptım:
    dana yüreği karides, kaliteli flowerhorn yemi, discus yemi, kabuğu soyulmuş kırmızı biber, havuç, ıspanak haşlaması, iki ampül norogrizovim (b vitamini) bir tablet tavegyl'den oluşan. sardım streç filmle sucuk gibi. attım buzluğa.

üç öğün bir dilim sucuk gibi kesip veriyorum doğrayıp. şimdi hayvan elimde maket bıçağıyla bunu kestiğimi iki metre ötedeki akvaryumdan görüyor. başlıyor cama kafa atmaya, akvaryumun kapağına kafa atmaya. niye? önce ona verecekmişiz.

inanmayan mesela aha şu videoya bakabilir.

benim akvaryumlardan böyle görüntü almam için kaliteli bir alete ihtiyaç var. ilk fırsatta ben de yükleyeceğim.

balığın baya şekilli dekorasyon yapanıdır. hayretler içerisindeyim iki gündür
  • yahu birkaç tane alayım hangisi güzelse onu elimde tutarım derseniz aynen şu balığın davranışını sergiler (bkz: #87072659)

bir de en az 200lt akvaryum ister bunlar. bir bakmışsınız evde durduk yere dört tane 200lt akvaryum (mecburen tam techizatlı) oluvermiş.
    bi de bu dört akvaryum da birbirini görüyor da üçüyle oynayıp dördüncüyle oynamayınca trip atan, balık demeye bin şahit isteyen, içine köpek kaçmış hibrit canlı
  • bugün sahiplendim bir tanesini. sahiplendim dediysem gerçek anlamda sahiplendim. çalıştığım binada ofisin birini boşaltıp çıkmışlar , giderken de bir akvaryum ve bir adet 25 cm civarı erkek fh bırakmışlar. güvenlik görevlisi arkadaş benim balıklar ile ilgimi bildiği için" abi komple al götür bunu , bakamayız biz" dedi. normalde bitkili akvaryum üzerine çalıştığım için tereddüt etsem de balığa kıyamadığım için almayı kabul ettim. dış motor , akvaryum ve aydınlatma yanında hediyesi olmuş oldu.

uzun zamandır cichlid macerası yaşamıyordum , değişiklik olacak.