şükela:  tümü | bugün
 • prozac depreks vs. nin etken maddesi antidepresan
 • bulantı, anksiyete, seksüel disfonksiyon, tremor, kilo kaybı, iştahsızlık gibi yan etkileri olan ve daha çok major depresyon tedavisinde kullanılan ssri. aşırı dozlarının alınmasıyla konvulsiyon görülür ancak öldürücü etkisi yoktur..yani demek istiyorum ki intihar etmek isteyen depresif arkadaşlarımız için kötü bir seçim.. ecza dolabını biraz daha karıştırmak gerek.*
 • (bkz: fulsac)
 • (bkz: prozac)
 • orjinal ilacı olan prozac ve muadillerinin de içinde bulunduğu kapsül form , doz ayarlamasının yapılamaması sebebiyle, çocuk ve gençlerde hakkında pek cok olumlu sonuclu arastırma yapılmasına karşın kullanılamamaktaydı. bu acıgı kapatmak adına lily firmasının likit formunu piyasaya sürdüğü etken madde.
 • kendisine sevgi duymaya başladım.. anlatamayacam.. 4-5 aydır kanımda bol miktarda dolaşan ilacın etken maddesiymiş efem.. o derece oldum yani, ilacın etken maddesine bile sevgi duyuyosun öyle bi pıtırcık yapıyo adamı bu kimyasal şerefsizim. hepinizi seviyorum canlarım benim. yirim yirim. burcu naber? bence kesin çok çok güzel çıkmışsındır bebeyim.
 • hekim tarafından başka bir öneride bulunulmaz ise;

  depresyon: 20mg/gün (=bir tablet)

  obsesif kompulsif bozukluk (bkz: ocd): başlangıç olarak 20mg/gün, yanıt alınmadığı takdirde birkaç hafta sonra 40mg/gün ya da 60mg/gün

  bulimia nervosa: 60mg/gün

  panik atak: 10mg/gün, yanıt alınmazsa birkaç hafta sonra 20mg/gün

  premenstrual disforik bozukluk: 20mg/gün

  şeklinde kullanılan madde. günde 20mg'ı aşan dozlar bölünerek alınsa iyi oluyormuş. aç karna tok karna fark etmiyormuş.

  doz aşımında bulantı, kusma, sinirlilik, ajitasyon, hipomani görülebilir. mide yıkanır. oh mis. doz aşımı iş çıkarmaktan başka bir şey de yapmaz.

  başka antidepresanlar gibi başlangıçta ve doz değişimlerinde intihar düşüncesi ya da davranışlarını artırması mümkündür.

  alkolle beraber alınmamalıdır. alınca da bi şey olmayabiliyo gerçi.

  reçetesiz satılmaktadır.
 • eli lilly nin parayı götürmesine sebep olan ilaçlardan biri.
 • kleptomani tedavisinde kullanılan bir antidepresan. ancak her antidepresan gibi faydasız. çare: çalma eyleminin gerilimini çözüp onun yerini alacak başka bir eylem geliştirebilmek için bilişsel davranışçı terapi.
 • 5 sene önce kullandığımda oldukça işe yaramıştı. en azından hala yaşıyorum. lakin insandan alıp götürdüğü şeyler var. bunlardan birisi heyecan duygusu. hangi konu olursa olsun sıfır heyecan noktasına gelmiş durumdayım. hayati tehlike yaşamam dışında hiçbir olay beni heyecanlandırmıyor. üzerime ölü toprağı serpilmiş gibi. kızmıyorum ve sinirlenmiyorum. çok nadiren (5 yılda iki defa oldu sanırım), öfke patlaması yaşıyorum. onun haricinde paraşütle atlamanın bile tadını alamıyorsun.