• majezik eşdeğeri ilaç.

tablet formu bulunmamakla birlikte yalnızca gargara değil oral spreyi de mevcuttur.
  • sprey olanın tam adı flurend % 0.25 oral sprey, etken maddesi: flurbiprofen.

prospektüsüne göre dişeti, ağız ve yutak iltihaplarında rahatsızlığı giderici, antiinflamatuar olarak ve diş tedavisinden sonra koruyucu olarak kullanılan sprey.

geceleri bademciklerin ceviz gibi şişip uykuyu da yutkunmayı da imkansız hale getirmesi ve yüksek ateş, gündüzleri de yutkunduktan sonra sanki boğazda normalde kapanması gereken bir kapak açık kalıyormuş hissi, sürekli yutkunma ve kuruyan boğazı temizleme gereği duymak gibi şikayetlerle gittiğim hekim majezik sprey yazdı. eczacı da eşdeğeri olarak bunu verdi. ikisi de ucunu ağzıma iyice sokup boğazıma rastlatarak her seferinde iki pıst sıkmamı istediler. kimse geri tüküreceksin demedi. prospektüste de ilgili bölgeye püskürtün yazıyor, tükürün yazmıyor. zaten eczaneden çıkar çıkmaz bir güzel püskürttüm. ilk kullanımda bayağı yaktı. diğer kullanımlarda hiç yakmadı, ağız çalkalama suyu gibi tadı var.

mesele şu ki, burada ve online prospektüste ağızda 20-30 saniye bekletip tükürün yazıyor. taa boğazıma püskürttüğüm şeyi nasıl geri getirip tüküreyim? belki de nasılsa yutacağız diye yutmayın yazmaktan vazgeçmişlerdir.
  • hem sprey hem gargarasını kullanıyorum, bir gram etkisi olmuyor. akşam yatarken kullanıp uyuyorum, uyanınca daha beter bir boğaz kuruluğuyla kalkıyorum. belki de bana faydası olmadı bilmiyorum.
  • sıktıktan 20-30 saniye sonra tükürmek gerekiyormuş. bir şey olmadı ama iki gündür hayvan gibi yutuyorum. kıytırık bir sprey de olsa prospektüsü okumak lazımmış.
  • boğaz ağrıları için bayadır kullandığım spreydir. özellikte askerlik sürecinde beni hastalıklardan kurtarmıştır. kullanımı için sıkma sonrasında tükürmemiz gerektiğini bilmiyordum; doktorlardan ya da eczacılardan buna dair bir telkin almadığım için hep yuttum. yutmamayı nasıl becereceğim bilmiyorum. velhasıl her şekilde kullanmaya devam edeceğim.
  • geceleri yoğunlaşan ve yutkunsam da su içsem de geniz duvarımdan aşağı akmayan, tükürmeye çalışsam da küçük dilimin arkasından ayrılmayan mukoza tabakasını daha sıkar sıkmaz yerinden yurdundan eden sprey.

boğazımı spatula ile temizlesem bu kadar güzel temizlenmez. tebrik ediyorum kendisini.
  • sıktıktan sonra yutulmaması gerektiğini az önce sözlükten öğrendiğim oral sprey. üç gündür yutuyorum bir zararını görmedim ama yutmamayı nasıl becericem bilemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap