şükela:  tümü | bugün
  • aslında flüt üflemek mi çalmak mı arasında kaldım. ama çalmanın güzide ülkemin vatandaşları tarafından daha çok tüketilen bir kelime olduğunu düşünüyorum. ne de olsa refah düzeyimiz tavan bir ülke her boka erişebiliyoruz çok zenginiz. gel gelelim flüt nesline. özel okulda okumamıştır okusa da özel okul öğretmenlerinin vizyonu ne olacak ki bu ülkede kendisinden bihaber çoğu hödük kafalı. blok flütün ırzına geçmiş ortahalli parasız devlet okul mezunu bir nesil var bu aleti kim verdi neden verdi olayına girmiyorum ama başarı anahtarı çok seslilikten geliyor lafını fazlasıyla yanlış anlamışlar o belli. paramız yok diye mi bu aleti ittirdiniz bu nesillere be yazık ettiniz sonrada romen vatandaşlara giydiriyorsunuz hepimiz romen diyojeniz bu ülkede flütleride çoktan soktuk götümüze merak etmeyin.
  • belki de kazandırdı, farkında değiliz.

düşünsenize, ya bir de flüt çalmasaydık ne halde olurduk?
  • doğru tespit. ülkeye bir şey kazandırmamıştır. çalan kişiye biraz olsun estetik duygusu kazandırır müziğin kapısını açar. ülkelik bir durum yok yani. beden eğitimi dersinde takla açarak olimpiyat kazanmayı beklemek gibi saçma bir durumdur.

ülkeye kazandırılanlar flüt, rahat-hazır ol, fırça, tuval, pergel, periyodik tablo ile ölçülmez yani.