• astım hastası bir çocuğun başına gelebilecek durum.
  • diyafram yerine götünüzü kullanarak çalışırsanız olabilir herhalde, bilemedim.

bilinçli bir şekilde saatlerce de çalışsanız, 4. oktava bile çıksanız bir şey olmaz. ben çıkıyorum ayıptır söylemesi. kıps.

ufak aralar verin, kolunuzu bileğinizi sakatlamayın. akıllı olun. canımı sıkmayın.
  • fiyuuuuv sesiyle biten flut sevdasinin bir koltukta kolonyalarla kendinizi bulmaya kadar giden hali.
  • 3. oktav sesleri çalışırken, abartıldığında yaşanan hadise. yer gök bir olabilir, televizyon kumandasından "imdat" şeklinde sms yollanmaya çalışılabilir.
  • geçenlerde bir blok flüt çalışıyorum. ama ben diyeyimyılan hikayesi sen de bak postacı. nasıl çıkmışım ama 3 oktav, 4 oktav. inanamazsın.

şaka şaka. ama gördüm ben bunlardan istiklal caddesinde. gerçi o flütte değildi, inşaat borusu gibi bir şeydi anasını satayım. adam orada hık diye gitse kimse şaşırmaz. kötü bir şey. fenalaşma olmasın tabi.
  • nefes verirken nefes almayı unuttuğum için başıma gelen vahim olay. üflemeli müzik aletleriyle aram hiç iyi değil maalesef. bende çok pis baş ağrısı yapıyor. hele ki mızıka. etnik müziğin zevkine kanıp delleniyorum hep.
  • dinleme durumunda kalanı da fenalaştırır. eski yunan bilgelerinden kaphisias'ın öğrencilerinden biri flütü kuvvetle üflemek için kendini zorlayınca kaphisias ona kızıp, "iyi flüt çalmak kuvvetle üflemeye bağlı değildir," demiş; "kuvvetle üflemek iyi çalmaya bağlıdır."

ps: bu arada, bunu yazmak için bu komik başlığı iyi ki bulmuşum. hâlâ gülüyorum.
  • ney çalmayı denemekle aynı sonuca varılabilecek eylem.
  • vücut sıvılarıyla hoşlaşmayan insanın flutun içine dolan tükrük le karşılaşması sonucu görülebilecek hadise..
    (bkz: abartılı duygular)
hesabın var mı? giriş yap