şükela:  tümü | bugün
  • chris cornell in ilk solo albumu euphoria morning den gayet acitici bir parca...
    (bkz: soundgarden)

sozleri soyle ki ;

flutter girl
    i'm drinking dust
    with eyes of rust
    tonight my tears might stain your wings
    so flutter home
    'cause you're better off alone than with me
    so hide your face
    and tie your lace
    and butterflies across your cheek
    forget how soon you become a fool for words when i speak

flutter girl you don't wanna know what i live
    you don't wanna take what i give
    'cause i give nothing for free

my hands are rough
    my fingers cold
    and your heart so young and so naïve to ever feel for a moment
    that i might dare to believe
    i'll tear your wings as i melt in your smile as i run all your colors away

flutter girl you don't wanna know what i live
    you don't wanna take what i give
    'cause i give nothing for free
  • şarkıyı chris cornell 1991 yılında yazmıştır. 1999'da euphoria morning albümünde yayınlanmıştır. ama daha öncesinde 1995-1996 yıllarıında bir yerde yakın dostu olan jeff buckley tarafından bir konserde çalınmıştır, ki şarkının ilk canlı çalınışı da işbu konserde vuku bulmuştur.
  • birşeyi kırmanın o şeye sahip olmaktan daha kolay olduğunu farketmiş bir adamla bir saniyenin bile önemli olduğunu farketmiş bir kadının şarkısı. chris cornell evli barklı adam değilmi sorusunu soruyorum kendime kronolojiyi iyi tetkik etmeli o halde, iş yok güç yok zaten.
  • farketmeler içinde olacağınız bir şarkıdır, önce müziğine odaklanın sonra anlamına.
  • nakaratı alır götürür seni,chris'in gırtlağında kaybolursun.
  • (bkz: fluffer girl)
  • chris cornell, şarkıyı, singles filminin çekimleri esnasında yazmış. singles'ı bilen bilir, safi 90'lar grunge filmidir, alice in chains patlar bir yerlerden, başka yerlerden chris cornell cameo'su girer, tövbe estağfurullah ne izledim ben dersiniz. neyse, flutter girl bir çeşit "sorun sende değil bende", "benim için fazla iyisin" şarkısıdır. "because you're better off alone than with me" der ve "naive" olduğunu düşündüğü kadını özgür bırakır. şarkı, çok iyi geri bildirimler alınca, yıllar sonra, cornell'in solo albümlerinden olan "euphoria morning"e eklenmiştir.