şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akvaryumlar için ekipman üreten bir firma. ülkemizde daha çok filtreleri ile tanınıyor. ısıtıcı, hava motoru, iç/diş filtre, su düzenleyicisi, ışık kaynağı gibi ürünleri mevcut. piyasada bulunan ortalama üzerinde kalite malzemelerdendir.
 • akvaryum ekipmanları kalite sıralamasında bana göre birinci sırada olan italyan firması. özellikle iç ve dış filtreleri çok kalitelidir.
 • akvaristler için çok kaliteli ekipmanlar üreten italyan firması. uzunca bir zamandır farklı boyutlardaki tanklarımda, değişik o-modellerini kullandığım dış filtrelerinden oldukça memnunum.

  uzunca bir süre ki, yaklaşık 1 sene temizlemediğimde oldu, dış filtre temizliği yapmama rağmen kesinlikle debi sorunu yaşamadım ve mekanik temizlikte sıkıntı ile karşılaşmadım.

  rakiplerine göre fiyatları yüksek olsa da kesinlikle bedelini hak eden ekipmanlar ile, uzun yıllar akvaryum hobisinde problem yaşamadan keyfinize bakabilirsiniz.
 • italyan menşeli akvaryum ve akvaryum ekipmanları üreticisi. fiyatları emsallerine karşı bir tık daha yüksek olsa da kalitesi tartışılmaz düzeydedir. özellikle dış filtreleri muazzam kalitededir.

  (bkz: fluval 106)
  (bkz: fluval 206)
  (bkz: fluval 306)
  (bkz: fluval 406)
  (bkz: fluval fx4)
  (bkz: fluval fx5)