• low cast havayollarından bir başkası. dubai uçuşu saw'dan gidiş dönüş 180 euro.

normal bagaj ekstra ücrete tabii .

uçakları gayet güzel temiz. servis çok iyi ama su dahil her şey paralı.

kesinlikle de öneririm. katmandu 'ya gidecekler dubai'den transferle bu havayolunu yine uygun fiyata tercih edebilirler.
  • dubai hattinda iyiden iyiye nekrofili egilimler gosteren ve fiyatlarini emiratesin bile uzerine cekmeyi basaran thyye karsi ilac gibi gelen ucuz havayolu sirketi. bagaj icin ekstra (20kg icin 5.5 dolar, 30kg icin 8 dolar) ucret veriliyor ve el bagaji 7kg den fazla kabul edilmiyor. zaten cuval cuval alisveris yapacak adamin bes yildizli emirates varken, low cast havayolu ile ne isi var? thy mi? onu petrol seyhleri kullaniyor sanirim..
  • cenabetligimin son noktasinda oldugumu bana anlatan ucuz havayolu sirketi. son 5 senedir turkiyeye gidip gelirken bu havayolunu kullaniyordum. hele bunun son 2 senesi, senede 3 defa ucmusumdur kesin. yolcu profili ile tam bir ucan otobus olmasi mi, cektigim 15 saatlik aktarmalari mi, bu havayolunun cilesini kimse benim kadar cekmemistir. karsiliginda bir mil bile aldim mi? hayir. cunku bir mil programi bile yoktu. ta ki ben 3 ay once turkiyeye temelli donene kadar. evet.
  • bir gün öncesinden aldığımız bilet fiyatı en uygun havayolu şirketi uçakları temiz konforlu hostesler güler yüzlü ve ilgililer yolcuların çoğunluğu yabancı uçuşa hazırız bekliyoruz devamında izlenimlerimi editlerim
  • bu aksam kendileriyle harika bir yolculuk geçirdik abdhs. dubai'de hava sıcaklığı 35 derece. uçağa bindiğimizde de içerisi biraz sıcaktı. motorlar henüz çalışmadıgı için klimaları çalıştıramıyoruz dediler. tamam dedik. bekliyoruz kalkacağız diye. hazırlıklar devam ediyor. yolcular yerleşiyor falan, sıcaklık da ufaktan kendini hissettirmeye başladı. derken hostesler güvenlik kurallarını anlatmaya koyuluyor. ancak içerideki sıcaklık artık rahatsızlık vermeye başlıyor zira hostes de boncuk boncuk terliyor, alnını siliyor arada. motorlar çalışıyor. fakat ilk harekette kaptan daaan diye arkada artık ne varsa ayı gibi giriyor oraya. hostes de dönüp nabıyonuz amınagoyim diye bakıyor ama bozuntuya da vermeden devam etmeye calisiyor .neyse. güvenlik demosu yarıda kalıyor tabi. bi hareketlenmeler bi bişeyler uçakta. bu sırada bütün uçak menopozlu teyze ordusu gibi kartonla kendimizi yelliyoruz. ıcerisi bunaltmaya baslıyor. bes dakika sonra anons geliyor. ucagın arkasında bir parça kırıldı (bravo hjsjfj) muhendisleri bekliyoruz. uzun surecek bir seyse ucagi degistirecegiz merak etmeyin diyorlar. ama yoğun sıcak dayanma sinirlarimizi zorluyor gercekten. yanda çinli bir abla var, bazal moda almış kendini minimum eforla hayatta kalmaya çalışıyor. geri kalan kalabalık gerilmeye başlıyor. ben nefes almakta zorlandığımı hissediyorum. hosteslerden biriyle konuşuyorum bakın içeride sağlık problemi olan biri olabilir, en azından sıcağa bir çözüm üretilsin. 15 dakika içinde çözülmezse hava alanına geri döneceğiz diyor. 45 dakika oldu diyorum. o sırada cengaver bir türk arkadaş skerim uçagınızı çocuk bayıldı burada, açın kapıları diye olaya mudahale esiyor ve kapıları açıyorlar. sağlı sollu kapılara akın ediyor herkes. ama hala bir anons yok. bir de aynı uçakla gitmek var, ondan da çekiniyoruz. 1 saat oluyor uçaktayız hala. bir çocuk sıcaktan baygınlık geciriyor. ortalık karısıyor bu sefer. dayanamiyorum bir daha kalkıp hostesi buluyorum. kapılarda bekleyebilirsiniz diyor. abla diyorum bu mu çözümünüz? ıceride cocuk bayıldı. birazdan bu insanlar kokpite dalarsa şaşırmayın. ben diyor, iletiyorum konuyu bir kere daha. ıceride tansiyon cok yukseliyor. ınsanlar video cekimi yapiyor falan. bu sirada 2 tane dubai vatandasi abla bagir çağır ortalığı karıstırmıs. surdaki adam bizim fotografimizi cekti. bunun sirasi mi amk diyorsun ama insanoğlu çeşit çeşit. hostes sakinlestirmeye calisiyor. dayi diyor seni mi cekiyoruz amk olayi cekiyoruz. ordan bi cinli abla da dayiyla tartismis fotografi sil diye o diyor silmem. bak polis gelecek falan fistik derken polis arabalari diziliyor kapiya. hepimizi ucaktan indiriyorlar. otobüslere dolusuyoruz. tekrar hava alanına bırakıyorlar. kavimler göçü ahfhsj. aynı kapıdan bineceksiniz diyorlar. kapıya gidiyoruz ama ne bir bilgi veren var. ne de tabloda açıklama yapılıyor. bi on dakika sonra yolculardan biri bağırıyor "istanbul uçusu kapı on biiir" diye ahtjsj. toplanıyoruz 11in önüne. bir gorevli saati belli degil ama buradan bineceksiniz diyor. en iyi ihtimalle 7de. yarım yamalak anlayanlar anlamayanlara duyuruyor istanbul takes off 7 diye bagirismalar. yemin ediyorum ilkokul gezisi gibi ortam. vel hasıl bir şekilde bizi iki uçuş arasına sokup kapıdan geçirip tekrar otobüslere dolduruyorlar. uçağın önünde de uzunca bir süre otobüsün içinde bekletiliyoruz. herkes gergin. kapılar açılıyor. uçağa biniyoruz. kabin memurları değişmiş. farklı bir pilot konuşma yapıyor kusurumuza bakmayın diyor. sus payı olarak bisküvi dağıtılıyor ve ücretsiz film yayınlanıyor. herkesin tek dileği tek parça evine ulaşabilmek. sallana sallana varıyoruz ülkeye.

firmanın tutumuyla ilgili bireysel olarak şikayette bulundum.
    bir daha tercih eder miyim? çok zorda kalmadıkça asla.

yapacağın işe sokam fly dubai. iyi günler.
  • gidis donuslerle beraber toplam 4 kere uctugum ve bu 4 ucusun tamaminda rotar yaparak zaten 3-4 gunluk kacamak olan tatillerimin icine etmis, serefsiz bir havayolu firmasidir.

son tercihiniz olsa bile bunlarla ucmayin.
hesabın var mı? giriş yap