şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin en büyük yurt dışı tur operatörlerinden biridir. dubai, uzakdoğu, benelüks paris gibi rotalarda neredeyse tekeldir. kendi operasyonunu düzenleyen en büyük acenteler dışında neredeyse tüm acenteler buradan alırlar turları.
  • turizmin mutfağı şeklinde nitelendirilen şirket. turları mutfakta hazırlayıp, acentelera teslim ederler, seyahat acentalarıda müşteriye servis eder. her acenteye özel indirim sistemi uygulanır. ukrayna gibi bazı doğu blok ülkelerinde, avrupa gibi eli çok kuvvetli değildir, nedendir bilinir bilinmez, şahsımla çalışırlar ise şahlanabilirler.
  • düzenlendikleri maxi italya turuna katıldım, ben tatil.com'dan almıştım ama grubun büyük bölümü jollytur'dan almıştı, aramızda gruppal'dan alan arkadaşlarda vardı. demek istediğim yurtdışı turu kaliteli olsun diye jollytur'dan alayım diğer sitelere güven olmaz diye düşünüyorsanız yanılırsınız hepimiz aynı gemideydik :) almadan önce tur operatörünü sormakta faydalı olabilir.
  • tur operatörüdür herşeyden önce,duayen firmadır,acentalar paketlerini bu şirketten alır.büyük ortak baştan aşağı karizma nihat çimen'dir ve şirketin bu günlere gelmesinde büyük emeği vardır,beyindir.diğer ortak atom karınca emrah gülşan ise türk turistlerin dubai'yi tanıması ve gitmeye başlamasında en büyük role sahip,iş delisi güzeller güzeli bir adamdır,dubai konusunda gerçekten türkiye'de üzerlerine yoktur,kim gitse onlardan bir şekilde hizmet alır,yıllar içinde birçok ülkeye yayıldılar,özellikle eski sovyetler birliği ülkeleri operasyonunun merkezini istanbul'a çekip başına abdurrahman isimli müdürü alınca o bölgelerde uçuşa geçtiler.bir yazar "turizmin mutfağı" tabirini kullanmış,kesinlikle katılıyorum,paketlerin,turların hazırlanıp piştiği yer fly express'tir,perakendeci diğer şirketler kendilerinden gelip alır.genç ve başarılı bir ekipleri vardır,başarılarının artarak devamını dilerim.
  • elegant avrupa adlı turundan uzak durulması gereken firma. bir hafta içinde 5 otel değiştiriyorsunuz, en iyisi vasat olan otellerde. berbat otobüslerle binlerce km yapıp 3 ülke geziyorsunuz. şunu da söyleyeyim, tur programında adını gördüğünüz yerlere tav olup atlamayın. çoğunun hakkı verilemiyor, zaman yollarda geçiyor. bu kısım katılımcı hatası diyebiliriz, sonuçta program belli ancak konaklama ve transfer şartlarını bu kadar düşük tutmaları inanılmaz. sebebi tamamen duygusal sanırım.