• patates kızartmasının yanına ketçap mayonez istediğinizde yok diyen bir kumsal işletmesidir.

sanırım daha fazla bir şey söylemeye gerek yok
  • giriş 200. kokteyller 115 hamburgerler 90. çeşme beachlerine göre fiyatı uygun çalışanlar ilgili. ve denizini anlatmaya gerek yok (bkz: altınkum)
  • eskiden etiler'in arka sokaklarindan birinde olan ve icinde bir tane pervaneli ucagin bulundugu 80'ler muzigini calan bar. cok muptelasi olmustuk.
  • 1994 yılında açılan ve ilk yeri çeşme ayayorgi koyu’nda olan daha sonra çiftlikköy’ e altınkum bölgesine taşınmış, türkiye’deki en eski beach cluptır.

o yıllarda, clubın açılış gecesi de dahil daha bir çok gecelerinde de gündüzünde de bulunmuştum hatta mekanın yüksek müzik sesine çelebi ailesinin tepkisi ile ayayorgi’de dağlardan taşlardan istiklal marşı okuttuğu gece de oradaydım. gece yarısı gümbür gümbür okunan istiklal marşı ile neye uğradığımızı şaşırmış, 80’li yılların çocukları olarak elbette ilk olarak darbe olduğunu düşünmüştük.. yaşamımdaki en enteresan anlardan biriydi..
    neyse bu başka entry konusu olsun;

fly inn yıllar içinde birkaç kez el ve değiştirdi;
    çok ünlü işletmecilerden tutun yerel işletmecilerine kadar denk gelmiş birisi olarak söyleyebilirim ki özellikle çiftlikköy’e taşındıktan sonra benim için hiç bir vakit işletmesi yahut yemek kalitesi vs. ile ön plana çıkmamış daha doğrusu bembeyaz kumu , cam gibi denizi ve çeşme’ye göre nispeten rüzgarsız oluşu ile çocuklu aileler için uygunluğu göz önüne alındığında diğer unsurlar önemini yitirmiştir.

tek dezavantajı suyunun çivi gibi oluşudur. çeşme’de ılıca haricinde ılık deniz suyuna rastlamak zaten mümkün değildir, her bölgesi akdeniz sıcaklığına alışanlar için soğuktur ancak boyalık, ılıca, paşalimanı , dalyan, nispeten ovacık( alaçatı diyorlar buradaki plajlara inatla ) suları ile karşılaştırıldığında su gerçekten soğuğun üzerinde bir soğuktur.
  • çeşme' nin en güzel koylarından bir tanesinde, joe dassin şarkıları eşliğinde güneşin altında yatarken ya da soğukluğundan dolayı zor girilen denizde yüzerken huzura erişilirdi. tam karşısındaki paparazzi'nin dıp tıs dıp tıs müziğine karşılık fly inn in rahatlatıcı etkiye sahip fransızca şarkıları insanın içini bir hoş ederdi. anılar...
  • etkinliklere bakarken stephan bodzin'in sahne alacağı sebebiyle ismine rastladım. etkinlik sayfasında yazanların bir kısmı;
    - etkinlik alanında yiyecek ve içecek satışı mevcut olduğundan dışarıdan yiyecek ve içecek alınmayacaktır.
    - etkinlik alanından çıkış yapan katılımcılar, etkinlik alanına tekrar girmek için bilet almak zorundadır. etkinlik süresince “giriş/çıkış”a izin verilmeyecektir.
    - bilet satın alan katılımcılar, etkinliğin bir parçası olarak görüntü ve ses kaydı yapılmasına izin vermiş sayılacaktır.

bakın bu maddeler bu müzik kültürü için kabul edilemez. açıkça "gelin de sizi yolalım" demedikleri kalmış resmen. türkiye haricinde stephan bodzin'in sahne alacağı başka bir yerde sanmıyorum ki böylesine totaliter bir kural seti konmuş olsun.
  • bu sezon girişi yetmiş lira. insan bi' püsküt müsküt verir ama yok. enayilik yapıp gideceğiz gerçi.
  • çeşme'de bulunan beach club. denizi çok güzel. ücretler ne ucuz ne pahalı arası. içerisinde tektekçi mevcut. memnun kalınabilecek yerlerden.
  • sahili nasıl kapatıp girişine para alabiliyorlar dediğim işletme. anayasal olarak bana geçiş yolu ayırmak zorunda değil mi?

edit: gerçi memlekette adalet mi var, isteyen istediğini yapıyor zaten.
  • çiftlikköy 'de.. denizi, kumu en iyi plajlardan. diğer piyasa amaçlı gidilen plajlar gibi değildir. ortamı, çalışanları iyi ve nazikdir. fiyatlar da çeşme fiyatlarına göre ortalamadır. fly inn
hesabın var mı? giriş yap