• insanı doğduğuna pişman eden müzikler yapan dahiler;
    st albümle öldüremediklerini ep'yle taramışlardır, hâlâ yaşadığımıza şaşıyorum.
    ep'de albüme hoj bi sample göndermesi bulunur *
  • endüstriyel sesler (çöp kamyonu sample'ı örneğin) ve sonradan sonsuz yineleme şeklinde tezahür eden yapı, tam da annatmak istenen şeyi annatır zaten; kendine dönük bir tahammülsüzlük ve zarar verme isteği. bunlar çıkarılırsa geriye fly pan am kalmaz
  • dans ses cheveux soixante circuits isimli parçasıyla insanı kendinden geçirten grup.
  • biraraya geliş tarihi:1999
    grup üyeleri: roger tellier-craig, felix morel, j.s. truchy, johathan parant
    genre: experimental rock, indie rock, post-rock/experimental
    plak şirketi: constellation

montreal'da kurulmuş olan quartet fly pan am, aslında godspeed you black empreror'un gitaristi olan roger tellier-craig'in deneysel projesidir. her ne kadar bu iki grup da gayet komplike ve uzun enstrümental parçalar yapsada, fly pan am daha sakin, kontrollü ve minimalist bir çizgiye sahiptir. grup 99 yılında gybe ile birlikte `l'espace au sol est redessine par des immenses panneaux bleus/sunshine + gasoline` adını taşıyan bir 7" çalışması yaptı. bu çalışma ardından grup, 1999 yılında grubun kendi adını taşıyan albümü yayınladı. bu lp'nin ardından grup bu kez piyasaya sedatif en frequences et sillions adlı ep ile 2000 yılının sonbaharında çıktı.
    iki yıl sonra ise grup ceux qui inventent n'ont jamais vacu adlı ikinci albümleri ile hayranlarını mutlu etti.
  • 20-21 kasım tarihlerinde manhattanda sahne alacaklar deniyor ama bunun doğruluğuna ve bünyeye ne tarzda etkiler yapacağına birazdan uykumu tamamlayıp gerçekliğine emin olduğumda anlayacağım..
  • hatırladığım kadarıyla bu başlığın ilk entrysi lowlife'a aitti ve şöyle birşeydi:
    "sayısı 3745859382 olan godspeed you black emperor elemanlarından bir kaçının kurduğu constellation grubu."

lowlife gidince, entry de gitmiş haliyle de; asıl merak uyandıran benim nerden esip de bunu hatırladığımdır. yada değildir.
  • brulez suivant suviante . ve her zaman çok fazla şeyi birden hissettirip hazımsızlığa neden olan grup .
  • god speed you black emperor sevenler haliyle sevecektir bu grubu da. (bkz: iğrenç kategorize etmek)
    türkiye ye gelmeleri sevindirici, şaşırtıcı. heyecanlandık.bekliyoruz.
  • sabah sabah karsima gecip benden birkac bilet almis kisiler...
    pardon bi yerden taniyorum ben sizi , muzisyen falan misiniz seklinde soruma da siritarak kafa sallayip ayrilmislardir yanimdan.
    sempatik kisilermis...bir de cam kenari ucmayi severlermis...
hesabın var mı? giriş yap