şükela:  tümü | bugün
 • gandalf amcanın kendini köprüden bırakmadan önceki gaz repliği
 • gandalf'ın balrogla dövüştükten sonra kendini köprüden aşağı bırakmadan önce neden "fly you fools" dediğini biri açıklamaya çalışmış. iyi de olmuş. link

  özetle: gandalf grubu gizlice kartalların yaşadığı bölgeye götürerek oradan kartalların sırtlarına bindirmeyi planlıyor. ölmeden önce de bu planını çaktırmadan anlatmaya çalışıyor ama beceremiyor.

  edit: bu linkte de yukarıda anlatılan senaryonun neden hatalı olduğundan dem vurulmuş.
  özetle 1. kartallar sauron vs olaylarını aşmış yaratıklar. tıpkı ent'lerin sarumanı ezmesi ama tutup orta dünya savaşına karışmaması gibi kartallarda bu savaşı umursamıyor.
  özetle 2. öyle bir plan olsaydı mordoru'un gözü olayı görürdü. frodo başarıya ulaştı çünkü küçüktü ve unutulmuş bir yol kullanarak gözden kaçtı.

  https://imgur.com/gallery/nmchl
 • doğrusu için (bkz: run you fools).
 • bugün youtube'da duyunca şok olduğum cümle. internetten maruz kaldığım ''run you fools'' geyiği yüzünden o cümleyi direkt run you fools olarak almışım izlerken ve hiç dikkat etmemişim meğer. şok oldum bugün izleyince. şok olmama sebep olan ise bu durumun http://www.tickld.com/…lord-of-the-rings-mind-blown linkinde açıklanan teoriye son derece güçlü bir kanıt sunması. türkçesi de buradaymış: http://frpnet.net/…r/gandalf-kartallar-ve-tek-yuzuk fakat yine de bu teoriyi de yalanlayan güçlü kanıtlar var. velhasıl yetkili bir abinin çıkıp olay bundan ibarettir diye basın açıklaması yapıp bu ''plot hole''u kapatması gerekiyor. yoksa bitmez bu tartışma...

  run you fools falan diye de bir şey yok. youtube'daki videonun montaj düblaj falan olabileceğini düşünüp şimdi arşivimden filmi açıp baktım. sonuç: fly you fools.
 • "fly you fool" olarak life is strange 3. bolumde de gecer.
 • çok güzel havayolları şirketi sloganı olur bundan.