şükela:  tümü | bugün
  • danimarka'da kurulmuş olan tasarım ev- kişisel bakım ürünleri, oyuncak, kırtasiye gibi şeylere, kopenhag gibi pahalı bir şehirde neredeyse tahtakale fiyatlarıyla ulaşabileceğiniz mağazalar zinciri. ürünlerin tasarımı şahanedir ama neredeyse hepsi çin malıdır. yine de bütçeyi kasmaması açısından kopenhag sınırları içinde bulunmaz hint kumaşıdır.
  • avrupa'nın yuhatu'su ama daha kalitelisi.
  • (bkz: bi' milyoncu)
  • kopenhag dışında birçok avrupa şehrinde de bulunur.

ıvır zıvır almak için idealdir, ucuzdur ve çin malı da olsa belli bir kalite standardının üstündedir. çok para harcatır. murfak eşyaları, kırtasiye, oyuncak... fantastik şeyler mevcut.

az da olsa müzik ve film de bulunabiliyor, kopenhag'dakinden dün dire straits - brothers in arms ve guns'n roses - appetite for destruction lp'lerini 53'er liraya aldım meselâ. geçen sene de aynı mağazadan kubrick'in burada bulamadığım iki tane dvd'sini 5'er liraya almıştım.

avrupa'ya çıktığımızda mutlaka arayıp bulup ziyaret ettiğimiz mağazadır flying tiger copenhagen. canım benim.
  • türkiye'ye açılması için "hastag" açtırıp "trending topic" yaptıracağım. ürünleri oldukça kaliteli ve cool duruyor. karakterleri çizimleri "kopenhag ulan" diye bağırıyor. poşetine bile duygusal olarak bağlandım.

klozette otururken balık tutma oyunu gibi bir şey yapmışlar. yaratıcılık da bu seviyede.

üstelik, bi euro'cu.
  • danimarka'daki eski adı sadece "tiger", norveç ve isveç'te "tgr" olan mağaza. sonra tiger'ın isim hakları her ülkede başka birilerinde filan diye her yerde standart bu ismi seçip rahatlamışlar. acayip tatlı ve kreatif şeyler satıyorlar, çin malı olsa da başka yerlerde bulunmayan güzel şeyler çok. ayrıca her şey çabucak tükeniyor, güzel bir şey bulunca fazladan almakta fayda var. son olarak türkiye'ye geri dönerken hediye götürmek isterseniz çok güzel abur cuburları ve baharatları var. kakaolu süt seviyosanız da içtiğim en güzellerinden biri sadece 10 kron.
  • new york'ta magazasi olan eglenceli magaza. ıvir zivir tanimina girebilecek ama cok faydali eserler satiyorlar. biraz bun design veya karinca magazalarina benziyor.