• aklıma hep star trek the voyage home'u getirir. ekip balina yakalamak için 20. yy. san francisco'suna zaman yolculuğu yapar. bir balina alıp gemiye yüklerler. hatta bu filmde terra incognita adı da bizzat geçer. gojira'yı hatırlatma noktasında film bu iki noktadan ikide iki yapar. ironi ise 21.yy'ın sonlarında balinaların nesli tükenmiş ve ekibin 20.yy'nin ikinci yarısına zaman yolculuğu yapıp en azından bir balinayı kurtarmış olmasıdır. ve aslında kurtarılanın balina değil dünyamızın ta kendisi olmasıdır. balinayı kurtar, geleceği kurtar gibi çok şeker bir mesaj vardır haliyle. ne güzel lan şu star trek serisi.
  • başında balina sesleriyle insana su altınaymış hissi veren bir diğer aşmış gojira şarkısı, from mars to sirius albumunde 7. sırada, ayrıca dehşet uzun bir introsu var... akıllara zarar...

waters of chaos
    have invaded all space
    the flood on earth again
    i have to find the whales
    that once did guide us
    to dry lands of life
    i won't despair
    i'll break this dark all around

under the heavy sea
    i'll search the flight of whales

beneath the seas i searched
    and had a different view
    of us on earth:
    the sinking ship of men
    but it's beyond the stars
    i found the place
    where they were
    and they finally came to light

over the winds
    they dwell in light
    like the arrow in the sky
    i found myself on higher grounds
    from up here
    for i see them in flight

now i can see the whales
    looming out of the dark
    like arrows in the sky
    i can't believe my eyes
    but it's true

huge tunnel ends in light
    like banks of clouds they gather
    see massive shape of flesh
    swimming giants in the clear
    the mightiest comes to me
    i'm on the wing, wide open
    they teach me how to fly
    slowly moving in the air
    they dance

so much told with no words at all
    powerful presence for only speach
    breath

over the winds
    they dwell in light
    fly
  • şöyle de şahane bi coverı var sdjhdgj: http://www.youtube.com/watch?v=qwrneaxswok
  • davullariyla beni benden almis introsundan sonra deli deli rifflerin geldigi muhtesem sarki
  • biz buna halk arasında whalecore diyoruz.
  • sağda solda başlıklarda soruyorsunuz ya 30'undan sonra metal dinlenir mi vs diye.. flying whales davuluyla, riffleriyle kafa buldurtan şarkılardan, biz hala dinliyoruz biz mutluyuz..
  • son dönemde duyduğum en iyi heavy metal riff'lerini barındıran gojira şarkısı.
  • aylardır gece gündüz dinlediğim, resmen hayatımın merkezine oturan, gojira olan hayranlığıma sebep olan şarkıdır. sözleri, riffleri, davulu herşeyi ile bir baş yapttır. birde şöyle bir videosu konser videosu vardır, beni benden alır.
    en sevdiğim kısmı da şudur ;

now i can see the whales
    looming out of the dark
    like arrows in the sky
    i can't believe my eyes
    but it's true
  • metal müzik tarihinin en gaz şarkılarından birisidir. sözleri ayrı bir güzel. ancak şarkı 04.16'da bitiyor benim için. o gaz riffler bitiyor, yerine insanı sıkan kalitesiz bir death metal şarkısı başlıyor. çok daha güzel devam ettirebilirlerdi şarkıyı. bir de albüm kayıtlarındaki hali çok yavaş. artık şarkıların tempolarını sesleri bozulmadan hızlandırmak mümkün bildiğiniz üzere. o nedenle hızlandırılmış haliyle dinliyorum artık. zaten kendileri de konserlerde hızlandırarak çalıyorlar.
  • davulları bir harika olan şarkı. hatırı sayılı bir süredir gojira dinleyicisiyim. bu şarkıyı bir hafta önce ilk defa dinledim.
hesabın var mı? giriş yap