şükela:  tümü | bugün
 • frekans modülasyonu, ilk kez birinci dünya savaşı esnasında alman bir binbaşı tarafından telsiz haberleşme amaçlı kullanılmış. binbaşı, "deli" olduğu gerekçesiyle hapise atılmış.
 • türkçede sıklık kiplenimi de denebilir.*

  "fm / frekans modülasyonu'nun özellikleri:

  1. modülasyon anında, taşıyıcının frekansı değişir, genliği ise sabittir.
  2. modülasyon anında çok sayıda kenar bandları oluşur.
  3. bw, modülasyon faktörüyle değişir.
  4. f-m vericiler, a-m vericiler gibi çok güçlü değildir.
  5- f-m 'de önemli olan sesin bozulmadan en uzak mesafelere gönderilmesidir. sesin kalitesi yüksektir, stereo yayın yapılabilir.
  6- f-m yayınları almak için bir antene ihtiyaç vardır.
  7- f-m alıcılarda ara frekans değeri 10,7 mhz.dir.
  8- modülasyon faktörü genellikle l 'den büyüktür.
  9- modülasyon sinyal frekansının yükselmesi, taşıyıcı frekansının değişme hızını arttırır.
  10- modülasyon sinyal genliğinin büyümesi, taşıyıcının frekans değişme sınırını genişletir."
 • frequency modulation
  bir yere ulastirilimak istene ses sinyali, tasiyici bir sinyal uzerinde, frekans degeri kodlanarak ulastirilir.. alicilar bu kodlamayi decode ederler ve biz bilmemne fm'leri dinleriz.. am'e gore daha iyi sonuc verirler, tv'lerde duydugumuz sesler bu modulasyon tipinde tv'lerimize gelmektedir.. ve tabi ki fm kanallar..
  (bkz: modulasyon) (bkz: am) (bkz: pcm)
 • şapşahane bir steely dan paaaçasıdır` :mete avunduk`
  aynı zamanda 1978 tarihli, bu isimde bir de film bulunmakta ve şarkı bu soundtrackta da yer almaktadır.
 • amplitude modulationa tercih edilmesinin sebebi sinyal gönderilirken bütün signal powerının kullanılabilmesine olanak vermesidir. am de ise tüm powerın ortalama %60 ı taşıcı signal tarafından harcanır bu da bir nevi boşa giden power olmaktadır.
 • genç rapçi vince staples'ın bu seneyi de boş geçmediği yeni albümü. radyo temasına sahip 11 şarkılık 22 dakikalık bu kısa albüm epey hoşuma gitti yağ gibi akıyor. son dönemlerin revaçta prodüktörlerinden biri olan kenny beats de albüme ağırlığını koymuş. vince'in bu özelliğini de seviyorum albümünün bütünlüğünü sağlamak için tek bir prodüktörle çalışmasına rağmen asla sıkıcı albüm yapmıyor. summertime '06'de no i.d. çok etkiliydi, big fish theory'yi yale'den mezun arkadaşı zack sekoff ile beraber kaydetmişti. albümün bir diğer güzelliği de şarkı geçişlerinin çok iyi olması ve introyu olabildiğine kısa tutmaları. mıymıy rapçilerden gına geldi direkt nakarata giren rapçi görünce övmeden duramıyorum sori.

  bayık, haddinden fazla uzun ve sıkıcı astroworld'ün ilk haftasında yarım milyondan fazla sattığı bu müzik piyasasında fm! anca 20k kopya sattı. şu dünyanın adaleti yok yeminle, zoruma gidiyor sjhdjskjhfjds.
 • underrated üstat vince staples'ın üçüncü stüdyo albümü. ty dolla sign, kehlani, tyga, earl sweatshirt, jay rock, e-40, kamaiyah ve buddy gibi vokal yardımlarının olduğu kısa ama etkili albümde prodüksiyonda ise kenny beats, cubeatz, hagler ve killagraham yer almış.

  kral sadece fun'a klip çekmesine rağmen albümdeki tüm parçaların gayet sağlam olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. genel olarak düşündüğümüzde yine de big fish theory'nin bir tık altında bir çalışma ama.

  albüm kapağının green day'in dookie'sinden esinlendiğini de söyleyip bitireyim.

  dookie

  fm!
 • football manager