1. eeh eytere bea dedirtecek kadar öngörü gerektirecek yeteneklerdir.
  2. maxim tsigalko ve kennedy bakircioglu sakalarina ev sahipligi yapmamasi umulan liste
  3. bu listenin lionel messi ve sabri sarıoğlu şakalarına da ev sahipliği yapmaması umulmaktadır

edit: bir sene sonra ispiyonlamayı akıl eden dürzü için tanım veriyorum: football manager 2013 isimli oyundaki genç yeteneklerdir. bu genç yetenekleri alıp doğru bir biçimde yetiştirirseniz canavar gibi oyuncular olmaktadırlar. bir çoğu zaten aldığınızda bile canavardır vesaire vesaire oldu mu güzel kardeşim ?
  4. genç olmayan ama onlardan daha çok işe yarayabilecek birkaç oyuncu tavsiyesi:

leonard kweuke: oyunun bugudur kendisi. sparta prag takınında forvet mevisinde oynayan 25 yaşındaki oyuncu, 3.7 m euroya serbest kalma maddesi var. ama oyuna girer girmez almak lazım, chelsea, bayern gibi tüm büyük kulüpler peşine düşüyor, üstelik adam her takıma geliyor. mesela bursa ile oynadım, aldım bu adamı, sezonu 28 golle gol kralı olarak tamamladı, uefa'da daha 2. turda elenmeme rağmen 9 golle ikinci sırada yer aldı. gelir gelmez değeri bursaya bile 12.50 m olarak yansıdı.
    jelle vossen: belçikalı oyuncu zaten uzun zamandır bilinen bir isim. ama 13'de iyice yükseltilmiş özellikleri. 4 m civarı geliyor. ortasaha, ofansif ortasaha ve forvet mevkilerinde oynuyor.
    wellington nem: 4.1 m serbest kalıyor. oyunun en çabuk yükselen yeteneklerinden 21 yaşında, ofansif ortasaha oyuncusu. orta sahanın her bölgesinde oynuyor.
    ademilson: 6 m serbest kalma maddesi var. küçük takım yönetenler için biçilmez kaftan.
    demba ba: 26 yaşındaki oyuncu oyunun en iyi forvetlerinden. 8 m serbest kalma maddesi var. aldığınızda 19 m değer ile geliyor. yani sonraki sezon çok yüksek bir fiyata satabilirsiniz.
    raul albiol: real madridli olduğuna bakmayın, her takıma geliyor. tabi kalkıp ikinci lig takımı yönetmiyorsanız. hem de 7 m gibi ucuz fiyata. satış listesine konuyor hemen.
    coentrao: realli futbolcu da oyunda ikinci sezon satış listesine konuyor. takip etmekte fayda var. benim oynadığım ilk oyunda tottenhama aldım, sonraki oyuna girişimde galatasaray aldı.
    david ospina: devre arasında serbest kalıyor, hemen almak lazım. oyunun en iyi kalecilerinden biri ve genç.

(bkz: arkası yarın)
  5. (bkz: manolo gabbiadini) fm 2012 de carlos fierro ne ise bu oyunda o. erken alın, 1-2 sene geç kalırsanız götü kalkar gelmez.
    (bkz: mattia destro) türkiye ligi, üç büyük takıma hayır demez. sezon sonu sözleşmesi biter iyi para verin. değer. 12 maç 30 gol falan atar. sonra durur ama. 30 gol bonusu verin.

türk liglerinde oynuyorsanız mutlaka ve mutlaka ishak doğan'ı alın zira 2 sezon sonra yabancı sayısı beşe düşüyor ve oyunda türk solbek yok. ayrıca regen olarak da çoooook zor çıkıyorlar. oynatırsanız güzel bir adam oluyor.

jem karacan ve sercan sararer'i mümkün olduğunca almamaya çalışın zira özellik-performans açısından hiç iyi değiller. kişilikleri zorlanıyor. özellikle sercan çok kaprisli. 1-2 sene bekleyip hak ettiği değere gökhan töre'yi tercih edin. jem karacan'ın pozisyonunda ise hem regen çok çıkıyor hem de kerim frei, okay yokuslu, alper potuk, tolga ciğerci ve mehmet ekici gibi çok daha iyi performans gösteren çeşitleri mevcut. ki bu saydıklarımı almak kolay fiyat açısından.

stoper mevkii de türk oyuncular için sıkıntılı. regen ler gene beklere göre daha fazla türüyor ve yabancı sınırımızdan bir veya iki tanesini buraya harcamak kötü fikir sayılmaz. ancak 3 büyük takıma gelecek oyuncuların arasında türk olup en iyi iş yapacak oyuncu serdar aziz olmasına karşın bursaspor her seferinde uçuk real madrid fiytaları çekiyor. o sebepten ilk yönelmeniz gereken kişi kesinlikle ve kesinlikle sezer özmen olmalı. hala daha wonderkid sayılabilir. oynarsa eğer semih kaya gibi bir adama dönüşüyor çok kısa sürede. hatta kafa toplarında mükemmele yakın oynuyor, kornerden çok gol atıyor diyebilirim.

kaleci olarak adam yok genç olarak. lakin her takıma yedek olarak sezon sonu bedavaya sinan bolat'ı ucuza kapama ihtimali var.

galatasaray'la oynayanlar için sol kanada emre çolak tavsiye ediyorum zira adam canavar oluyor o mevkii de.

forvet mevkii ise adili endogan ile gene rotasyona dahil edilebilen ucuz adamlardan oluyor. 750.000 pound a alabiliyorsunuz. muhammet demir de çok iyi ancak gelişime açık değil ve çok sakatlanıyor. ayrıca çok para istiyor gaziantep ki o paralara değmez. sezon sonu aynı paraya çok daha fantastik adamları daha ucuza kapatma şansınız var.
  6. oyunda 3-4 sezon bitirdikten sonra saint ettienne'de oynayan kurt zouma'yi sozlesmesi bittigi icin bonservis odemeden almistim. o sirada degeri 28 m pound olarak gorunuyordu. oyuna basladiginizda 17 yasinda olan bu dc 4-5 milyon gibi bi fiyata alinabiliyor.

fm 2013'teki genç yetenekler hakkında bilgi verin