şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genelde pil ile çalışan, küçük boyutlardaki taşınabilir fm vericilerine denir. doğal olarak menzili oldukça dardır.bu yüzden genellikle oto radyo teypleri üzerinde kullanılır.kullanımı ise şöyledir:
  fm transmitter kulaklık girişi olan bir cihaza (örn. mp3 player) bağlanır.belirli bir frekans aralığına yayın yapması sağlanarak, bu frekans oto radyosundan bulunur ve fm transmitter in yaptığı yayın alınır.bu şekilde mp3 player ya da benzeri başka bir cihazı araçtaki ses sistemi ile dinlemek mümkündür.
 • fm ile yayın yapan radyo istasyonlarının, yayınlarını yaymak için kullandıkları, güçleri watt'larla ölçülen elektronik devreler.

  (bkz: frequency modulation)
  (bkz: fm)
 • ipod larin populer olmasiyla piyasada sayilari oldukce artmistir.
 • odanızdaki ses sisteminden sesi duyup bilgisayar kucağınızda film izlemek istiyorsanız bu arada da hiçbir kablo olmasın ele ayağa dolaşmasın istiyorsanız edinmeniz gereken küçük alet.. tabiki ses sisteminize walkmaninizi bağlamak gerekicek..

  ben öğrenci değilim param bisürü var benim diyorsanız zaten kablosuz hoparlor setleri mevcut..

  kablo mesele değil param acayip çok ne yapabilirm diyosanız ise alın aslanlar gibi plazma televizyon sağlam da bi ses sistemi döşeyin fiber kabloyla da istediğiniz kadar yüksek kalitede dağıtın evin dört bir köşesine ayarını filan da yaptırın kabloları güzelce gizleyin ya da hiç uğraşmayın bu işi yapan yerler var onlara söyleyin onlar da halleder..
 • icinde bu sistemi barindiran mp3 playerlar da gayet ucuz fiyatlar da piyasada bulunmakta oldugu icin ipod takintisi olmayip da kablo siniri olanlar bu urunlerden yararlanabilirler.
 • radyo - kasetcalar bulunan araclarda, özellikle radyo dinlenemeyen şehirlerarası yolculuklarda cok ucuza mp3 dinleme keyfini yasatan aktarım cihazı.
 • frekansının power fm, capital radio gibi çok tercih edilen kanallara ayarlanması halinde etraftaki araçlara kendi müziğinizi dinletebilme imkanı veren cihaz.

  şu sıralar mütemadiyen aryalar dinletmekteyim 20 metre menzilimdekilere..
 • frekansı başka bir radyonun frekansına ayarlandığında fena çekilde cızırdama yapmaktadır. şehir içinde kullanıma pek uygun değildir bu yüzden. uzun yolda verimi çok daha yüksek oluyor.

  usb kablosunu bilgisayara takıp (besleme için) harici audio girişine de bilgisayarın ya da herhangi bir cihazın ses çıkışı bağlandığında; seçilen frekansta yayın yapar. radyoyu o frekansa ayarlayıp ses sistemine bağladığınızda kablolardan kurtulmuş oluyorsunuz. denedim bunu fakat pek randıman alamadım.

  harici ses girişine cihaz bağlandığında ses kalitesi daha da kötüleşiyor. içindeki şarkıları dinlemek en güzeli. bilgisayar ile iletişimi oldukça yavaş. şarkı yüklerken sabırlı olmak gerek. fiyatları da gittikçe düşüyor. ama bana göre teknolojisi henüz tam oturmadı. biraz daha bekleyip daha yeni modelleri almak daha akıllıca olacaktır.
 • boş radyo frekansı bulmanın ne kadar zor olduğunu gösteren cihaz. bu kadar radyoyu da kim dinliyormuş insan merak ediyor.
 • arabanın çakmak yuvasına takılan, frekansı ayarlanabilir, modeline göre usb veya kart girişli olan bir fm vericisidir. fm transmitter sayesinde, yükleyeceğiniz şarkıları arabanızın radyosundan dinleyebilirsiniz; ancak boş bir frekans bulunmalıdır.

  bu aletten randıman almanın en kolay yolu arabanızda bulunan anteni sökün efendim (zaten genellikle vidalıdır); anten olmayınca radyo birçok kanalı çekmeyeceğinden transmitteriniz kolayca istediğiniz frekansı bulacaktır.