şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öncelikle kesin bu tarz bir baslık vardır. ama ben bulamadım. varsa ve ilgili kişiler taşırsa çok memnun olurum.

biz deneyimli kullanıcılar tarafından farkedilen belki de eklemesi çok basit özelliklerden basediyorum.
    mesela;
    - maçtan sonra maçı oyuncularla izleyip hatalarını anlatmak. burda şunu yapsan iyi olurdu demek. belki de buna futbolcunun özellikle arıza tipte olanların itiraz etmesi ve yaşanacak ufak bir huzursuzluk heyecanlı olabilirdi. ama burada esas istediğim oyuncuları eğitmek. belli pozisyonlarda ne yapmaları gerektiğini anlatmak ya da nerede hata yaptıklarını göstermek.
    - özellikle bazı oyuncular ilk 11 için ağlarken onları direk oynatmasam da onlara ne kadar ihtiyacım olduğunu anlatabilmek.
    - maç erteleme talebi.
    - bir takımın oyuncusunun aklını çelme (bu var gibi ama tam çalışmıyor)
    - gerçekteki gibi yönetime transfer listesi vermek.
    - menecerlerle anlaşıp bazı futbolcularına kulüp bulmasını istemek.

daha çok vardı da aklıma geldikçe editlerim.
  • stadyumu ve çevresini geliştirmenin bize bırakılması ve bunun görsel bir arayüz ile yapılması. eskiden oynadığım usm2 (1997) de bile vardı.
  • bu sene oynanan fenerbahçe beşiktaş maçından sonra yaşananlar gibi masa başında maç kazanma özelliğinin de gelmesi lazım. bazıları haksızlık olmadan oyunu bile oynamayaz çünkü.
  • yazılan çoğu şey zaten oyunda var. ne kadar efektif orası tartışılır.

maç sonunda oyuncular ile diyalog kurabiliyorsunuz. ama üstünkörü. oyuncuda hissettiğiniz eksiklikleri ek antrenmanlar ile kompanse edebilirsiniz.

ilk 11 için ağlayan oyuncuların rollerini rotasyon oyuncusu olarak değiştirebilirsiniz. yine oyuncuyla konuşup onu ikna edebilirsiniz.

maç erteleme talebi varsa da bilmiyorum ben. iptal edebiliyoruz sadece.

bir takımın oyuncusunu takip listesine eklediğinizde zaten oyuncunun bundan haberi oluyor. aklını çelmeden kastınız rüşvet falansa zaten böyle bir özellik oyuna asla gelmez.

yine transfer listesi hazırlayabilirsiniz. transferlerle siz ilgilenebilirsiniz. oyuncu ile sözleşemeyi siz imzalayabilirsiniz. şartları siz belirleyebilirsiniz.

oyuncunuzu transfer listesine koyduğunuzda zaten oyuncu için kulüp arıyor oluyorsunuz. hatta bonservis bedelini bile belirleyerek listeye koyabiliyorsunuz.
  • +olması gereken ama olmayan en gerekli mevzu abi ya; oyuncularla birebir konuşmak

sadece övmek ve eleştirmek var.

+antremanı birebir kontrol etmek
  • özellik midir, değil midir, bilmem ama günler çabuk geçmeli. ya kardeşim, bir gün ilerleyeceğim, banane italya ligi sonuncusunun yaptığı maçın sonucundan, la liga’nın orta sıra maçından. onları seçmezsen de veritabanı daralıyor. gözünü seviyim tarih biraz daha hızlı aksın.
  • fm deyince aklına ilk önce fizik muayene gelenler, sarılalım.
  • türk futbolcular için gece hayatı
  • yine yeni yeniden;

antreman saatlerini orospulara göre ayarlamak.
  • süper lige biraz mantık katabilirler özellik yerine. 3 büyüklerden hangisini alırsan al diger ikisi birkaç yıl içinde batıyor.