şükela:  tümü | bugün
  • artık istanbul'da bir konser vermesi gereken adamlar. sonraki gün bitirme ödevimin final jürisi olsa yine giderim. o derece.

gözüm yaşlı yollarını gözlüyorum.
  • sanırım bende bir problem var ama ilk albüm antidotes'u çok beğenmeyip, ikinci albüm total life forever'ı tapınır şekilde dinleyenlerdenim. böyle bir kitle var mı onu da bilmiyorum gerçi ama...

antidote brit pop köklenmiş bir parti albümüyken, total life forever çok daha ağırbaşlı, katmanlı, kütür kütür soundlu bir albüm olmuş. sanırım burada antidote sonrası hep beraber oxford'da taşındıkları evde kendi deyimleriyle "organik" bir hazırlık ve kayıt süreci yaşamış olmaları sanırım. kayıtlar da bu evde alındı diye biliyorum zaten.

velhasıl, olgunlaştıkça tadından yenmez hale gelen gruplar önermesini sonuna kadar kanıtlayan gruplardan biridir, candır.

albümün gizli bombası için,
    (bkz: black gold)
  • holy fire'dan çıkan son video klipleri late night için tık tık.
  • benim için klipleri izlenmeden şarkıları dinlenebilicek grup.
    cassius klibini izleyip solistinin atilla taş'a benzerliğini farkettiğim an içim burulmadı değil.
  • 2. albüm total life forever, bir antidotes değil.

nitekim foals'ın gideceği yönü merak ediyordum. zira post-punk grupların gidişatı ya hepten elektronik * ya da adult-contemporary * oluyor.

foals 2. gruba daha yakın. sanıyorum turnede çala çala sıkıldılar antidotes'un basit alt yapılarını. lakin foals'ın güzelliği dans edebileceğin fakat içinde "we bully clouds now, to pass the time away" gibi şık sözlerin tekrarlandığı, radiohead'in kid a/amnesiac dönemi gibi bir albümdü. ayrıca tüm bunu her elektronik efekt, synth ve klavyeden uzak durarak yapabildiler.

gerçi beğenmediğim albüm adamları şana şöhrete taşıdı. demek istediğim müzik zevkim kitlelerden üstün demek değil. antidotes'un yeri başkaydı. arada kendimi evden atıyorum, ama yapacak birşeyim yok. muhitimiz de insanların yaya olmadığı bir yer. insan kendine kondurunca kaldırımda yine yalnızım. yokuş çıkarken ne güzel dinlenir ve de cassius nasıl eskimeyen bir şarkıdır. şimdi yer yer coldplay olan britrock boku bir şarkı herkesin beğendiği miami. benden birşey alınmış gibi hissediyorum. birinden alacağım varmış gibi.
  • yeni albümleri holy fire hakkında antidotes'u sevenler sevecek, total life forever'ı sevenlerse biraz hayal kırıklığına uğrayacak gibi bir his var bende.
  • mahallenizde bulunan d&r 'a da gelecek yeni album holy fire internetlere düşmüştür.

(bkz: foals durmak)
  • ikinci albumüyle yeni yeni popülariteye sahip olmaya başlayan gruplardan, total live forever gerçekten çok etkileyici ve neredeyse her şarkısı güzel bir albüm olmuş. keşke bu kadar tanınmadan ülkemize gelip bir konser verselerdi.
  • yeni mgmt 'm. miami sarkisiyla repeat tusumu bozmus bulunmakta.
  • miami, alabaster ve spanish saharayla obsesifligimi tetiklemis harika grup. bıkmak nedir bilemiyorum.