şükela:  tümü | bugün
  • spor alaninda kaslari gevsetmek icin kullanilan köpükler. envai seçitleri vardir (tamamen köpükten olusanlar, ya da ici sert olanlar vs ..). ornegin agirlik oncesinde dynamic stretching yapmak isterseniz veya antreman sonrasi kaslariniza masaj yapmak isterseniz sahane oluyorlar. türkiye'de pahali olmakla birlikte finspor gibi yerlerden bulabilirsiniz.
  • bununla yapılan egzersizlerin ayrı bir güzelliği oluyor. insanın insana yaptırdığı en güzel dersin ekipmanı bence. hastasıyım.
  • en sert köpükten yapılma (siyah renk) ve yüzeyi dişli olanlarından bir tane aldım. haftada 1 akşam evde kendisiyle yerde yuvarlanıyorum. yaptırdığım en kral masajdan daha fazla rahatlatıyor. kaslarin bütün gerginliği alıyor. faysa problemlerini ve kaslarin gergin oldugu noktalari cozuyor.
  • bol squat deadlift vesaire çalışanlar için elzem malzeme. büyük kas gruplarına kendi ağırlığınızı kullanarak foam roller ile masaj yapabilirsiniz. pahalı olduğu için yarım metre tuvalet borusu, 5 ila 10 mm izolasyon süngeri ve bir adet duct tape ile kendiniz yapabilirsiniz.
  • son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir spor ekipmanı. self massage veya self stretching için son derece kullanışlı ve spor bilimciler tarafından da etkileri/yararları kanıtlanan (akut etki değil de daha çok uzun vadede olan etkisi söz konusu) sportif mastürbatör (self ya olay).
  • balili abluşların, yerli hamam tellaklarının kıramadığı masa başı çalışma kaynaklı oluşan sırt kulunçlarını bir iki yuvarlanmada kırdığını tespit ettiğim ekipman, spor sonrası yeni eğlencem...
  • sırtın altına vertikal bir tane, ayakların altına da horizontal bir tane koyup köprü hareketi yapılarak denge ve güç çalışması da yapılabiliyormuş. sadece streching için kullanılmıyormuş, özellikle bununla bridge yapanı çok görüyorum.
  • tetik nokta masajı için çok faydalı bir alet. düzenli germe, esneme egzersizleri yapıldığında mutlaka faydası görülecektir.
    özellikle hamstring kısalığı gibi durumların tedavisinde çok faydalıdır.