şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaklaşık 3 aydır gece gündüz kullandığım halde hala hiç rahatsızlık vermeyen ve düşmeyen sevilesi lens. numaralı renkli lensi yoktur bildiğim kadarıyla, sadece şeffaf lens üretilmektedir.
 • 2 yıldır hiç bir sorun yaşamadan kullandığım, diğer lenslerle alakası olmayan, su ve oksijen geçirgenliği yüksek harika lens. diğer lensleri kullanırken gece geç saatlere doğru lensi çıkarmadığınızda bulanık görmeden, göz kızarmasına kadar birçok güzel sürpriz sizi beklerken, bu lensi neredeyse (üreticinin lansmanı bu zaten) 30 gün boyunca hiç çıkarmadan ve 30. günde çıkarıp atarak kullanabiliyorsunuz (ben hiç böyle yapmadım ama). bir süre sonra gözünüzde lens olup olmadığını bile hissetmiyorsunuz. züperrrr

  ama siz siz olun bunu yapmayın, en azından 5-6 günde bir çıkarıp gözünüzü dinlendirin. unutmayın lensle yatmak çorapla yatmaya benzer :)

  tek eksisi astigmatlı gözler için üretilmiyor.
 • tüm lenslerin arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir, bir ay boyunca hiç çıkarmadan uyunur, yüzülür, banyoya girilir edilir, ne yapıyorsun sen deyip de bulanık görüşle cezalandırmaz insanı. hatta bazı bünyeler bu lens sayesinde, lens kullandığını unutup, üç ay boyunca çıkarmaz ama yine de yamuk yapmamıştır bu alzheimerlı kişiye.
 • tüm lensler bir yana, focus night and day bir yana..bu lensleri kullanmak için 1 numara astigmatimi feda ettim..astigmatlisini hasretle beklioruz..
 • artik astigmatlisi da olan lensler. inanilmaz derecede seffaf ve incedir, solusyonun icinde yok olur, hele ilk kez kullanacaksaniz haliniz daha da vahimdir, dakikalarca solusyonun icinde lens arar ve ileri derecede miyop gozlerinizi kutunun dibine kadar sokup cirpinirsiniz, tam pes ettiginiz anda kasinan parmaginiza yapismis bulursunuz lensi, en basindan beri de ordadir. normal gecirgenlige sahip lensleri bile gunlerce cikarmadan yasayan insanlar icin bulunmaz nimet, doktorlarin da hastalarinin gozlerini son kurtarma cabasi gibi bir seydir, guzel bir icattir amma ve lakin ilk kullanisiniz eziyet olacaktir, bundan kat kat daha az gecirgenligi ve yumusakligi olan lensiniz gunlerce cikarilmadan bile hic batmazken ciba visionlar (e focus degil artik) gozunuzu yakacak kanlandiracak kasindiracak ve basinizi agritacaktir ilk birkac gun. yelkenleri suya indirmeyin ve yeni lenslerinize bir sans daha verin zira buna degdigini goreceksiniz.
  hem siz biraksaniz bile firma pesinizi birakmayacaktir. ne demisler:

  "postacı kapıyı iki kez, novartis açılana dek çalar
  tut ki kapılar tutulmuş olsun bacaları da deneriz"
 • lens satıcısının, focus night and day ile aynı bak valla, hemi de daha ucuz demesiyle bir hata yapıp aldığım yine 30 günlük gece-gündüz lensi olan purevision'ı 3 ay kullanarak, değerini ve diğer lenslerden ne kadar farklı olduğunu anladığım teknoloji harikası lens. iyi ki varsın...

  i love you focus night and day, i love you focus night and daaayyy......
 • 10 yıldır kullandığımız lensler göze öyle bi tahribat vermişki, bu 30 günlük çıkartılmayabilecek lensi bile 2 gün çıkarmayınca rahatsızlık hasıl oluyo. yinede en iyisi.
 • nerdeyse kisiye goz kusuru oldugunu unuuturacak derecede rahat ettiren lens.

  tak, bir ay unut. o derece yani.
 • sanilanin aksine cok fazla su bazlı olmayan lens. oksijen gecirgenligi yüksekmiş orası dogru.
  su içerigi, bausch and lomb'larda ve digerlerinde %50-70 arasıyken; bunda %24.
  *