şükela:  tümü | bugün
  • ilk dinleyişte her albümle ileriye atılan uzun adımlara br ara verilmiş hatta 2 adım geri atılmış gibi bir his veriyor. bir iki klavye atraksiyonunu saymazsak, ne character'i haven'dan bile geri gidiyor; hatta göteborg'un köklerine dönmüş riffler var, şöyle bolca at the gates tadı almadım değil şarkının alt yapısından...
  • yeni albümün en geçmişe dönük şarkısı olduğu takdirde dark tranquillitynin bu albümde ilerlemiş olduğu varsayılabilecek şarkı. şarkı muhteşem o ayrı.
  • ana sürükleyici riffleri dinleyiciye klasik svediş metal havasını solutan epey gaz şarkı.
    kardeşim solo inflames diyor, olsun olsun.
  • sozleri yine bildigimiz dt enfesliginde seyreder. pis aforizmik;

i think i have lost my language
    whatever i said i deny

oha ki ne oha. odagimizla beraber saftimiz da kayiyor.
  • o nasil bir solodur be niklas sundin dedirtmis şarkı. dt'ye ozgu kisa ve etkili solo tekniğiyle buradayim diyen sarki.
  • fotoğrafçılıkta fotoğrafı keskinleştirmek için kullanılan teknik. kadrajda enstantane, ışık gibi ayarları değiştirmeden farklı noktalara odaklanılarak tek tek fotoğraflanır. daha sonra bi grafik düzenleme aracında birleştirilir ki önde gidenlerine otomatikleştirilmişi bile mevcuttur. böylece daga keskin manzara, ürün fotoğrafları çekilebilir. tabi bunun için deklanşöre dokunmamak gerek, yani mobil uygulama destekleyen bir fotoğraf makinesi olması gerekiyor, ki makineye el değmeden odaklayabilelim. nikon makinelerde bu oda otomatikleştirilmiş. menüden fotoğraf adedi ve odak mesafesi ffaşan ayrı ayrı ayarlanıyor, daha sonra makine otomatik bir şekilde farklı odadklarda iatenilen fotoğraf sayısı kadar çekim yapıyor. ayrıca
    (bkz: focus stacking)
  • bünyesinde; süper riff'ler, en azından bir adet efso solo, muhteşem sözler, neredeyse orijinalinden iyi konser performansı içeren muazzam ötesi d.t. eseri. 2001'deki konserlerine gitmek istemiştim, nasip olmamıştı... belki bir gün..:

i think i have lost my language
    whatever i've said i deny
    i think i have lost my way
    whatever was missing is gone
    i let my focus shift