şükela:  tümü | bugün
  • su kaynarken cikan ses... devaminda muhtelif anlamlara gelebilir. mesela ardindan demlenecek cayin habercisi olabilir, ya da bir paket fiyonk makarnanin di mi?
  • (bkz: nargile)
  • (bkz: tokur tokur)
  • sözlük fraksiyonları arasında belki de en sıcak gelişme. yönetim kadrosunun tarafsızlığını da eklersek belki de en iyisi. moderasyonun hızlı çalışması,temanın başarısı,dili iyi kullanma zorunluluğu koymaları diğer sözlüklerden fark edilir derecede temiz bir akışa sahip olmayı sağlıyor.seviyoruz,destekliyoruz.
  • değişik bir temanın yanısıra değişik de bir yazar profiline sahip sözlük. koderinin tecrübesinden mi, yöneticilerinin cazgırlığından mı, yazarların çeşitliliğinden mi bilinmez her gün yeni yeni fonksiyonlar, yeni söylemler kazanıyor. henüz hiç kavga çıkmamış olması ise ilginç başka bir özelliği.

klasik sözlük denemez kendisine, zaten klasik sözlük dediğin tdk sözlüğüdür.
  • "kaynayan düşünce kazanı" imiş bu, sözün kısası yine bir sözlük klonu. (ara: sabır)
    http://www.fokurfokur.com/
  • sözlüğün sağ tarafındaki google reklamlarında bkz'larını gördüğümüz site.
  • düşüneni "witchorexia nervosa" nick'i adı altında binbir türlü klon sözlükte yazmaya çalışan bir kimsedir. araştırdım ettim, elle tutulur tek bulabildiğim görüş, bazı klonlarda sevilip, bazılarında sevilmemesi. örneğin; lafmacun.org. sözüm ise yapmaya çalıştığı* klon hakkında.

iyi güzel almışsın bir kaç arkadaşını dalmışsın birbiriyle neredeyse aynı olan klon sözlük furyasına. yapmışsın kafana estiğince bir "konsept" * ama olmamış. yapamamışsın. anlıyorum seni de tabi, ilk adminlik deneyimlerin felan. fakat çok heyecanlısın, hele otur bi soluklan yiğenim. türkçemize önem vermişsin bu belli fakat kafayı sıyırmışsın. eğer daha farkında değilsen burdan söylüyorum sana. her sözlükte olduğu gibi orada da insanlar yönetimi sivri bir dille eleştirecek. bu doğal, doğadan. fakat olayı kişiselleştirmemen sana olacak en önemli tavsiyemdir. evet, bkz'lerin boş mu yoksa dolumu olduğunu renkler ile tasvirlemek gayet güzel. ama bu tarz yenilikleri insanın gözüne sokmak, abes.

son olarak mesajlaşma sistemine değineceğim. bu klon'daki yazarlar mesajlarını mesaj kutularından silememekte. ve bu mesajlar yönetim tarafından fetişçe takip edilmekte. bundan büyük bir haz alıyorlar, gözlemlerimden bunu anladım. yapmayın, etmeyin. ayıptır. adamı anında afaroz ederler. öbür tarafta seni bir kategoriye sokamazlar. hayır, en üzüldüğüm şey ise bu sebepten bir cehennem yaşayamazsın. herkes bilir ki, cennete gitmeden önce şöyle biraz bronzlaşmak iyidir.

ayrıca size yol gösterici olarak birini de buldum;

(bkz: ajdar anık)
  • dizayn olarak şirin fakat başlıkların bir o kadar kötü olduğu, imla kurallarına ve türkçe'nin doğru kullanımına fazlaca özen gösteren yepyeni bir sözlük oluşumu.
  • içinde entrikalar barından bir sözlük klonu.

http://www.facebook.com/…est&note_id=48778393249&id

"vay anam vay" demekten başka bir şey diyemiyoruz harbiden.

notun ardından sözlükte açılan fokur fokur gerçeği başlığının da anında silinmesi olaya ayrı bir başka bakış açısı getiriyor.