• kısa hayatının büyük bir kısmında benim de yazarı olduğum geçmiş sözlüktü..
    ufak tefekti, pembeli siyahlıydı, eğlenceliydi.. oraya yazdığım entrylerle buradakileri ayrı tutmaya çalışmıştım bir de, keşke hepsini buraya kopyalasaymışım..
  • yazarlığımı sevdiğim bir sözlüktü. uf olmuş.
  • vakt- i zamanında mesajlarımı okudukları için beni sözlükten attıklarına ve utanmadan bunu yüzüme söyleyen garip canlıların varlığına bireysel olarak şahit olduğum fokurcity. öyle ya da böyle düşünüyorum da, geyiğin dibine dibine vuruluyordu. onlar ise yalnızca dibine dibine vurdurmayı yeğlediler. sitenin.

nickim de güzeldi fakat.
  • bir süre yazarı olduğum ortam.
    çok ciddi derecede iddialı ya da başarılı değildi, fakat eğlenceli bir ambiansa sahipti.
    bi' iki arkadaş da edindik, fena olmadı.
  • yedeklemenin tek bir sunucuyla halledilebileceğini sanan bünyelere müstehak hadiseyi yaşamış eski sözlük.
    edit: imla
  • bir vakit kuruluş günlerinde içerisinde bulunduğum oluşum. yıllardan 2008, üniversite sınavından boynum bükük ayrılmışım-ki bu son olmayacaktır- kendimi bu oluşumun içerisinde bulmuştum. konsept olarak ekşi ile aynı, format bakımından daha large bir yer olmasından mütevellit çabuk ısındık ancak bir o kadar da hızlı soğuduk. yıllar sonra girip bir bakayım dedim, nedir ne değildir diye, sözlükte tartışma çıkarmak, nick altı entry girmek yasaklanmış, sözlük moderatörlerinin kurallara uymakla yükümlü ancak arada sırada inisiyatif alarak formatı(?) delebileceği ile ilgili bir bilgilendirme yazısı asılmış falan filan. gülerken içtiğim çaydan boğuluyordum.
  • an itibari ile kapanmış oluşum.

"fokur fokur'dan zorunlu veda!

veri merkezinin, bize ait olan 1 adet internet sunucusu ve 1 adet yedekleme sunucusunu
    hicbir haber vermeden ve yedeklerimizi almaya izin vermeden kapatmasi nedeniyle,
    fokur fokur'un 4 yillik gecmisinden geriye hicbir sey kalmamistir!
    fokur fokur'dan geriye sadece anlamsiz kod parcalari kalmistir.

simdi onumuzde 2 yol bulunmaktadir. ilki ve zor olani, fokur fokur'u tertemiz bir veritabani
    ile yeniden acmak. elbette fokur fokur'u eskisi kadar iyi konuma getirmek icin hepimize
    cok fazla gorev dusmektedir. ancak bunun denemeye deger oldugunu dusunuyoruz.
    tabii ki bunun icin yazarlarin destegini almamiz gerekiyor. eger fokur fokur'un tekrar acilmasini
    istiyorsaniz, lutfen facebook'taki konu uzerinden yorum yaziniz.

fokur fokur'un tekrar acilmamasindan yanaysaniz, sonsuza dek susunuz. "
  • tekrar açılması onayları facebook üzerinden toplayarak tüm yazarların isim soyisim bilgilerini ediniyor olabilirler bence. yazılar öyle zart diye pek silinmez gibime geliyor.
  • "kaynayan düşünce kazanı" imiş bu, sözün kısası yine bir sözlük klonu. (ara: sabır)
    http://www.fokurfokur.com/
  • düşüneni "witchorexia nervosa" nick'i adı altında binbir türlü klon sözlükte yazmaya çalışan bir kimsedir. araştırdım ettim, elle tutulur tek bulabildiğim görüş, bazı klonlarda sevilip, bazılarında sevilmemesi. örneğin; lafmacun.org. sözüm ise yapmaya çalıştığı* klon hakkında.

iyi güzel almışsın bir kaç arkadaşını dalmışsın birbiriyle neredeyse aynı olan klon sözlük furyasına. yapmışsın kafana estiğince bir "konsept" * ama olmamış. yapamamışsın. anlıyorum seni de tabi, ilk adminlik deneyimlerin felan. fakat çok heyecanlısın, hele otur bi soluklan yiğenim. türkçemize önem vermişsin bu belli fakat kafayı sıyırmışsın. eğer daha farkında değilsen burdan söylüyorum sana. her sözlükte olduğu gibi orada da insanlar yönetimi sivri bir dille eleştirecek. bu doğal, doğadan. fakat olayı kişiselleştirmemen sana olacak en önemli tavsiyemdir. evet, bkz'lerin boş mu yoksa dolumu olduğunu renkler ile tasvirlemek gayet güzel. ama bu tarz yenilikleri insanın gözüne sokmak, abes.

son olarak mesajlaşma sistemine değineceğim. bu klon'daki yazarlar mesajlarını mesaj kutularından silememekte. ve bu mesajlar yönetim tarafından fetişçe takip edilmekte. bundan büyük bir haz alıyorlar, gözlemlerimden bunu anladım. yapmayın, etmeyin. ayıptır. adamı anında afaroz ederler. öbür tarafta seni bir kategoriye sokamazlar. hayır, en üzüldüğüm şey ise bu sebepten bir cehennem yaşayamazsın. herkes bilir ki, cennete gitmeden önce şöyle biraz bronzlaşmak iyidir.

ayrıca size yol gösterici olarak birini de buldum;

(bkz: ajdar anık)
hesabın var mı? giriş yap