şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fokurdatmak)
    (bkz: fokurdama)
  • kadıköy rıhtım caddesinin denize bakan kısmında mavi minibüslerin kalktığı yerde böle bir denize nazır nargileci açılmış, gittik bugün, şahsen denize odaklandım kaldım, nargilesinin aroması da yoğunmuydu neydi güzel döndürdü kafamı. ortam ise acık tuzlu ama güzel gayet, tavsiye edilir. isim olarak da güzel yakalamışlar konsepti hani...
  • şam fıstıgı, mango, karamelinde arasında bulundugu 20 küsür çeşit nargile aroması bulunan, her vapurla kadıköye yaklaştıgımda gözüme çarpan, yeri ve fiyatları kötü bi yer.
  • nargileyi çağrıştırması nedeniyle istanbul'un ( veya diğer şehirlerin ) değişik bölgelerinde bu isimde bir çok nargile cafe bulmak mümkündür.
  • nargile ile elma çayı içmesi zevkli olan denize karşı süper manzaralı mekan.
  • bir senedir okul çıkışlarında uğrak yer haline gelmiş, artık her gidildiğinde tanıdık birilerinin görülebileceği nargileci. kimsenin hastası olmadığı, ancak herkes gidiyor diye gittiği yazları deniz manzarasına karşı fokurdatılası yer.
  • dost sohbetinin, huzurun ve iyi servisin bulunabileneceği bir mekan...
    24 saat açık olmasıyla alkollü gecelerden sonra bir kahve ve bir nargileyle ayılma hizmeti veren mekan...
    otoparkı bulunur...
    ağır abilerin de takıldığı, nargile ve tömbeki üstadlarının da takıldığı uğrak mekan...
    açıldığından beri, sutlu, ben ve kutay kalınlı'nın paralarını tükettiği mekan...
  • yaz dönemi tarifesine geçmesiyle yüreklerimize ve cebimize su serpen mekan...
    artık denizin kenarında, sessiz ve huzurlu bir nargile keyfi için 5 milyon yeterli...
    çaylar da 500 bin t.l.
  • yansımadan türemiş sözcük örneği..
    (bkz: tıkırtı)
    (bkz: löpürtü)
    (bkz: geğirti)
  • müdavimlerine kendi marpuçlarını hediye eden güzide mekan...
    ben de aldım, üstünde ismim yazıyo....
    ayrıca kurumsallaşma çabasına girip, tek tip görevli elbisesi kullanılmaya başlanmıştır. otoparka görevli tayin edilmiştir, böle şapkalı mapkalı fiyakalı.
    tömbeki-vip köşesi yaptırılmış ve mekanın iç tarafı kış mevismi için bir dizi inşaat çalışması sonrası genişletilmiştir...
    bir dev ekran tv'ye ek olarak projeksiyon ve perde vasıtasıyla keyifli maç günleri sunan mekan.
    tavlanın yanında artık okey de güzel bir oyun olarak eklenmiştir...
    ayrıca direklerden dolayı güzel bir tv görüntüsü yoktu, ama artık o direkler yok...
    ve son olarak, hergün en az bi kere gittiğim ve paramı yatırdığım mekan

edit: son olarak tentelerle çevrilen iç mekanın zemin tahtalarla kaplanmıştır, artık nargilenizin zemin problemlerinden dolayı sallanmayacağı mekan...

edit2: takımlarını ve marpuçlarını yenileyerek, buna ilaveten artan talabe dayanan ateş sorununu da çözerek daha da güzelleşen mekan...
    dahası kazanda kaynatılan sıcak sahleple kış gecelerine giriş yapan mekan...
    en acısı ödetmesine oynanan çiftli okey musabakalarında sutlu, kutay kalınlıve adduru'ya pahalıya malolmaya başlayan mekan...
    bi de hafta içi maç olmayan günlerde 20:30 ila 22:30 arası ud ve kanun eşliğinde fasıl yapılan mekan...
    son olarak, tömbeki içine aromalı tütün karıştırılıp, ağır abilere çeşit ve değişik tadlar sunabilen mekan...