şükela:  tümü | bugün
 • freedom of mobile multimedia access
  ntt docomonun ucuncu nesil (3g) servisine verdigi isim.
 • panasonic'in (bkz: matsushita) docomo servisleri icin urettigi telefon serisi... kendi uzerinde video kamerasi falan vardir bunlarin... http://www.nttdocomo.com/ dan ne menem aletler olduklarigorulebilir agiz sulari akabilir
 • "live by the foma (harmless untruths) that make you brave, and kind, and healthy, and happy." der vonnegut. kendine veya bir baskasina soylenecek yalanin kimseye en ufak bir zarari yok; aksine faydasi varsa kucuk bir kandirmacanin ne sakincasi olabilir diye dusunerek uretilmis, "beyaz yalan" tamlamasina alternatif kelime.
 • maksim gorki 'nin orjinal adı foma gordeyev olan ilk romanının bizdeki adı.
 • geçen gün, üzerinde megadeth t-shirt'ü olan, eski rock'çı bir arkadaşımla konuşurken, söz dönüp dolaşıp yeni müziklere geldi... birdenbire.
  "çok fazla mekana gitmiyorum" dedi arkadaşım... "sıkça gittiğim yerlerden biri de do rock... ama orada da o kadar yabancı hissediyorum ki kendimi."
  şikayeti, yeni müziklerden yanaydı. "hiçbirini bilmiyorum" dedi. bilmediği grupların isimleri değil, müziğin ta kendisiydi; anıran vokaller, rock bedeni üzerine dikilmemiş, konfeksiyon ürünü elektronik kisvesi ve yenilikçi ya da değişik olmak adına bir güzelliğin katli.
  zaman zaman ben de düşünüyorum... ve o günlerin; güzel müziklerin, bütünün çoğunluğunu oluşturduğu günlerin özlemini çekiyorum.

  foma, belki bu beklentilerimi karşılamak için çıkmadı yola. ama ocak ayında çıkacak olan ilk single'ından "her şey ortada" adlı parçasını dinlediğimde, beklentilerime karşılık vereceğine gönülden inandım.
  mavi sakal üyelerinden murat tümer, tanju eren (ak sakalının, bandanasının ve converse'lerinin hastasıyım) ve batur yurtsever, aralarına, izmirli genç müzisyen evren uysal'ı da alarak kurdular foma'yı. sert tonlarının ve gitar riff'lerinin hastası olmadım desem yalan olur.
  birisi çıkar da "tanımla" derse, "seatle kokan moonspell" derim.
  "ya da bana öyle geldi" deyip işin içinden sıyrılabilirim de... kaypağım mütemadiyen.
  kayıtları, finlandiya’nın dünyaca ünlü finnvox stüdyoları’nda yapılan ilk maxi-single'ları, ocak ayında raflarda olacak.
  almayanın kaynanası ölsün lan.
 • "gümbür gümbür" geliyorlar diyeceğim ama değil. gayet sakin, ağırbaşlı, yavaş yavaş geliyolar. ama çok fena geliyolar... "rock n' roll" falan diyolar... o ye!
 • ep 15 nisan'da görüntü itibariyle piyasada...caner ve alper özyurtlu kardeşler tarafından çekilen ilk klip insafsız'da önümüzde ki günlerde tv'lerde sıkça karşımıza çıkacak gibi gözüküyor...son zamanlarda izlediğim en heycan verici işlerden birisi...
 • basarili olacagina inandıgım bir turk rock grubu. suanki dinlenebilir sarkilar gercekten cok iyi.
 • albümde finlandiyalı cellocu dayıların olduğu haberi ulaştı...apokaliptakamıydı neydi gençlerin adı...vallahi bravo
 • ilk albümleri çıktı çıkıyor, myspace'den parçalar dinlenebilir!
  (bkz: albüm)

  http://www.myspace.com/fomaband

hesabın var mı? giriş yap