şükela:  tümü | bugün
  • herkes için farklı olabilecek diller listesi.
    benim için japonca,almanca ve arapçadır.

not:trollük olarak algılamayın.sadece bir tane arap tanıdım.arabistanlı falan değil adanalı.telefonla biriyle konuşurken acayip rahatsız olurdum.yanında duramazdım.
  • benim icin almanca bu listenin basinda yer alir. ne zaman almanca konusan birilerini gorsem kavga ediyorlar sanip usulca yanlarindan uzaklasirim.
  • (bkz: klingon)
  • boş küme belirtir.

öncelikle (bkz: kime göre neye göre)
    sonralıkla "kötü fonetik yoktur, kötü diksiyon vardır"

son olarak her dil, kendisine katkı yapan toplumun psikolojisini yansıttığından farklı hayat görüşündeki insanlarda farklı izlenimler uyandırır. mesela ciddi bir insana arapça fazla "lay lay lom" gelebilir veya kibar bir insan japoncadan tehditkar havası nedeniyle rahatsız olabilir. en nihayetinde klingoncanın amacı, konuşurken de dayak atmaktır...
  • bana göre bir tanedir o da rusçadır. sürekli olarak 'vıyavyayavayaya vıy vıy vıy yıvava'' duyuyorum. başka bir şey değil. diğer slav dillerini de duydum ama onlar rahatsız edici gelmedi rusça gibi.
  • rusça başta geliyor.
    alımlı ve seksi kadınlar takip ediyorum sosyal medyada. bunlar kendilerini güzel sergiliyor felan ama bir de konuşmasalar mıy mıy. sesi kısmak zorunda kalıyorum.