şükela:  tümü | bugün
  • http://fortawesome.github.com/font-awesome/

adresinden erişilebilinecek güzel açık kaynaklı font kütüphanesi. baya güzel simgeler vs. var içinde, sevilmeyecek gibi değil.
  • 4.x versiyonu pek guzel olmus. ama eskiden icon- olan classlarin adi fa-ikonadi olmus, bazilarinin isimleri de degismis.

projede kullandiginiz tum dosyalari tarayip icindeki (onceden "fa-" 'ya rename ettiginiz) ikonlarin listesi soyle cikartilabilir:
    grep -r "fa-" *|perl -ne 'print $1."\n" if /fa-([-a-z]+)/' -|sort|uniq

(bu listedeki her elemani tek tek font-awesome ikon listesinden otomatik eslestirip uymayanlari da getirmek mumkun tabi, ben usendim tek tek kontrol ettim)
  • son sürümünde ruble ile birlikte türk lirası sembolünü de entegre etmiş font.

http://fontawesome.io/icons/#currency
  • vektörel iconları font olarak toparlayan ve sonrasında da css'in yazılara tanıdığı tüm nimetlerinden faydalanmamız sağlayan (vektörel yani bozulmasız istediğin boyuta getirme, renklendirme, gölge verme vs.) geniş ve kullanımı son derece basit icon kütüphanesi. her web geliştiricisinin elinin altında bulunmalı...
  • gerçekten de oğsım olan font kütüphanesi. fontlar glyphicons kadar kaba değildir. daha basit ve göz yormayan bir görümüme sahiptir. class tanımlarken "fa fa-lg fa-home" şeklinde basit bir kullanımı vardır.
  • yıllardır kullanılan sitelerinin altını üstüne getirmişler. eski versiyonların ikon isimleri yok. kullanıcı deneyimini yerle bir etmişler proyu insanların gözüne sokacağız diye. her sayfa yüklemesinde bekleytiyor falan. sinirlerim zıpladı bir kamera ikonunun kodunu bulacağım diye. bravo.
  • pek kibar olamayacağım;
    güzelim basitlikte pırıl pırıl sitelerinin anasını avradını sikmişler.

eski versiyon kütüphanelerine ait hiçbir şeye ulaşamıyoruz, bazı "free" dediği iconlar meğer proymuş siteye eklediten sonra farkediyorsunuz.

internet aleminin en müthiş girişimlerinden biri, berbat bir ux ve ui ile kendini darmadağın etti resmen.