şükela:  tümü | bugün
  • en baba etoburu bile vegan veya vejetaryen yapmaya itecek 2016 yapımı nefis bir belgesel

tabi bu arada ben netflix'den izledim. korsan izlemek pek doğru değil.
  • tüketimlerimizi gözden geçirmek için izlemesi gereken nefis belgesel.
  • keriz silkelemece vol.963

yine güzide bir amerikan yapımı, yine çok uzman kişiler konuşuyor, yine endüstrinin ipliği pazara çıkarılıyor. bu kez günah keçisi olarak hayvansal gıdalar tercih edilmiş. ne kadar zararlı olduğunu kanıtlayan çalışmalar varmış. e daha önce de paleo diyeti gözdeydi ve onu destekleyen çalışmalar vardı? herhalde oradan yenecek ekmek bitti şimdi sıra veganları söğüşlemeye geldi.

haydi hayırlı tıraşlar.
  • vegan ya da vejetaryenler için harika belgesel. hayvansal gıdaların asıl suçlu olduğunu gösteriyor. güya tabi. hayvansal gıdaları tüketen bir insanın bir kulağından girip öbür kulağından çıkacak saçma sapan argümanlar üretiyor. hayvansal gıdalardan et ve sütü derinlemesine eleştirirken bal ile alakalı tek yorum bile yok. vücudun ihtiyaç duyduğu her şeyin bitkilerde olduğunu söylüyor ancak hayvansal gıdaların ikamesi ne olmalı tek bir yorum bile yok.

izleyecekler için başından söyleyeyim proteini tamamen gereksiz görüyor programdaki uzmanlar. bu saçma düşünceye katılabiliyorsanız ona göre izleyin.

daha iyi bir belgesel için: that sugar film.
  • 2016 yapımı olduğunu öğrenmemle şaşırdığım, çoğunu zaten bildiğim ama yeni şeylerde öğrendiğim basit akıcı bir belgesel olmuş. konuşmacıların düzgün şekilde kendini ifade etmesi, geçmişi de ele alarak bugünün şartlarını değerlendirmeleri bence önemli noktalardı. filmde bahsettikleri her şey filmin çekildiği son iki senede başkaca araştırmalarla da pekiştirildi.
    bir çözüm, altın anahtar, sihirli değnek değil tabii ki ancak beyin açıcı olduğu kesin. daha çok morpheus’ın neo’ya oracle’ın kapısını göstermesi gibi değerlendirebiliriz. o kapıdan geçmek ve yeni bir dünyaya adım atmak izleyiciye kalmış.