şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'deki ilk şubesini nişantaşı city's de açan sıcak, yemekleri leziz, garsonları gerektiği kadar ilgili amerikan gıda zinciri.
 • discovery science'da yayınlanan bir yapım. adından da anlaşılacağı üzere gıda üretimi yapan fabrikaların mekan olarak alındığı, birçok gıda ürünün nasıl hazırlandığını izleyiciye sunmaktadır.
 • tanıdık ve pazar payı yüksek yerli firmaların çok daha iyi makina, teçhizat ve hijyenik üretim yaptıklarını anladığım program. ürünler kuzey amerika piyasasında oldukça popüler olanları da barındırıyor, ama küflü, boyası dökülmüş ekipmanda görülüyor, elini sağa sola sokan eldivensiz, maskesiz işçilerde.
 • yeşil zeytinin ph değerinin 4.6 olduğunu öğrenebileceğiniz, o üretim bandında giden zeytinleri, makarnaya şekil veren ve aynı zamanda içine peynir koyan makinaları hipnoz olarak izlemenizi sağlayan discovery science programı. yemeğe, aşçılığa meraklı olan varsa kaçırmaması lazım.
 • izlemekten keyif aldığım discovery programıdır. how it's made programında gıda üretimlerini gösteren 1 bölüm oluyordu sadece.
 • kanola yağlarını, mısır şuruplarını sanki küçük sevimli içeriklermiş gibi anlatan tv programı. ayrıca ev yapımına benzeyen böreklerin, minik kalpli şekerlerin içine katılan koruyucu maddelere de hiç değinilmiyor. gerçi adam o ses tonuyla "diğer yandan başka bir kapta 20 litre siyanür 40 litre suyla seyreltiliyor. böylece o çok sevdiğiniz xyz kekinin tadı elde ediliyor." dese biz oturduğumuz yerden "off, renge bak altın gibi oldu." deriz. öyle de hipnotize edici bir program. izliyoruz işte ama, allah affetsin.*
 • açken izlenmemesi gereken belgesel.
 • how it's made gibi ama pop uplariyla daha eglenceli hale getirilen hem ogretici hem ilginc program. ozellikle her urunu hazirlayan karistiran, dilimleyen tartan paketleyen siseleyen incelikli makinalari hayranlikla izliyorum. evet o is makinalarini transa gecip izleyenler var ya ben mutfak aletlerinde oyleyim. eve marketten getirdigimiz bu yiyeceklerin ne asamalardan gectigimi gormek guzel. keske 50-60 sene onceki fabrikalari gosteren programlar da yapilsa.

  bir de yukardaki bir giride misir surubu yag vs maddeleri sevimli gosteriyor denmis. iyi de zaten bu yemek tarifi programi degil ve zaten tum bu katki maddelerinin yiyeceklere eklendigini biliyoruz. makaron yapimini gosterdigi bir videoda elimize kagit kalem alip receteyi kopyalamiyoruz. istedigimiz zaman makaronu evde daha saglikli icerikle pisirebiliriz. program bir urunun sofraya gelene kadar hangi asamalardan nasil makinalardan gectigini gostermekle yukumlu ve bunu basariyor.
 • hakkında bu kadar az entry girilmiş olması beni şaşırtan belgesel.
  durduk yere "hadi food factory izleyim" dediğim hiç olmadı, ama denk geldiğimde 1-2 saat kitlenip izlediğim çok oldu.
  izlemek gerçekten eğlenceli ve biraz hipnotize edici.

  bir de çalışanlara saçma sapan hareketler yaptırıp rezil etmeseler.*
 • izlemesi keyifli discovery science yapımı. hele meraklı biriyseniz daha da keyif alacaksınız.

  izlerken ağzınızın sulanması da cabası.