şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yeni yeni pişmeye hazır yemek sitelerinden bir diğeri. bu sitede farklı olarak geziler ve kişisel deneyimler daha çok yer alıyor. kurucularından birinin aynı zamanda bir yemek dergisinde çalışması fotoğraflara profesyonel yaklaşımlar getirse de aslında tamamen amatörce bir amaçla kurulmuş bir site. hani klasik beyaz yakalı insan geyiği vardır ya bir kafe açalım şunu şöyle bunu böyle yaparız diye. bu sitede aynı şekilde kurucunun dostane konuşmalarıyla ortaya çıkmış taptaze bir site. gelin kurucusunun ağzından site öyküsünü okuyalım;

  "merhaba
  bambaşka bir çağın içine giriyoruz. yemeğe olan bakış acımız, beklentilerimiz değişiyor. trendler her geçen gün daha hızlı tüketilen, gerçek kimliğimizden uzak hale geliyor. bir yandan merak eden ve popüler olana meyilli doğamızdan ötürü kendimizi onların içinde buluyoruz, öte yandan ise özümüze çoğu zaman sırtımızı dönüyoruz. peki ne yapacağız? burada, tam da şuanda? konuşacağız, okuyacağız, birlikte öğreneceğiz, tanışacağız ve özlemle anacağız. unutamadığımız şeyler var, büyük sofralar, sobanın üstünde kızaran ekmek kokuları, ninelerimizin bayramda güç bela kurduğu coşkulu sofralar, yaz tatilinde köyden gelen akrabanın getirdiği biber kokusu… ve dahası… dünyanın en özel coğrafyalarından birinde yaşıyoruz. çok geçmeden gözümüzü açıp yemek yemenin, yapmanın, pişirmenin ve uzun sofraları paylaşmanın hazzına varmalıyız. bilgi de yemek gibidir. bilgi oburu olmalıyız. tabakları da öğrendiklerimizi de paylaşmanın yeri burası.

  şimdiden hepimize afiyet olsun…"

  kendisi aynı zamanda bir şair. hem de en ödüllüsünden. hediye olarak kitabı basılanından. başarılarının devamını dilemekle beraber haftasonu tadı damağımızda kalan ekmeğin tarifini inatla beklemekteyiz efenim.

  link için: https://foodontheroot.com/
 • yazarlarından biri cok tatlı bir arkadaşım olur. kalemi inanılmaz kuvvetli, bir okumaya başladınız mı zaman nasıl akıyor geçiyor belli olmuyor. yemekle karışık gezi yazıları tadından yenmiyor adeta
 • günün herhangi bir saati instagram hesaplarından yaptıkları leziz ötesi yemek görselleri ve de gurme turlarından resimlerle kağıdı, kalemi, laptopu atıp gidiyorum ya ben buradan bişeyler yemeye bir yerler görmeye dedirten bir hesaptır, takip ettikçe görsellerin altındaki nüktedan göndermelere de gülmekten kendinizi alamıyorsunuz.
 • muhteşem yemek görselleri ve samimi üslubu ile takip etmesi oldukça keyifli bir hesap. yerel ve bölgesel lezzetlerden tutun da, üşengeç pizzasına, ketçaptan baklavaya kadar envai çeşit tarif bulabilirsiniz.

  bi de bol bol geziyorlar kendileri. her yeni gezi yazısında sanki sizler de oralara gitmiş gibi oluyorsunuz, veya oraya gitmeden önce neleri mutlaka yemeniz içmeniz gerektiğini artık biliyor oluyorsunuz. belgrad & sırbistan gezi yazılarını şiddetle tavsiye ederim. espirili de bir anlatımları var he, öyle uzun yazıları okumaya gelemeyen bir insansanız bile sarıyor açıkçası.

  takip etmek isterseniz instagram adreslerini ve websitelerini buraya bıraktım efenim.
 • gece gece gene mutfağa soktun kardeş. ınstagramdaki her post'u ağzımın sularını akıtıyor. sadece bir yemekler olsa iyi. yazıları da ruhlarının neşesini naifliğini yansıtıyor.

  on numero beş yıldız!