şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yemeksepeti gibi ancak siparişin teslimatını da kendileri yapan şirket. hem de bisikletle.

  http://www.foodora.com/
  https://en.wikipedia.org/wiki/foodora
 • simdilik; kanada, almanya, avustralya, avusturya, isvec, italya, fransa, hollanda, norvec ve finlandiya olmak uzere 10 ulkede hizmet veren, yemek siparisi ve teslimati arasinda aktif rol oynayan ucuncu parti uygulama.
 • oslo, amsterdam ve berlin'de gördüğüm, pembe/gümüş renkli kıyafetlere ve pembe kutu çantalara sahip sevimli bisikletli çalışanlara sahip sipariş teslimat servisi.
 • 23.03.2018 tarihinde milano saati ile 16.00 da politecnico di milanoüniversitesinde b6.2.1 numaralı sınıfta sunum yapan şirkettir.
  söylediklerine göre üç ana unsurları var
  -müşteriler
  -restoranlar
  -riders (bisikletli sürücüler)

  ve sürücüleri istedikleri işi kendi mobile app leri üzerinden kabul edip etmemekte özgürler. her sipariş başına ücret almaktadırlar ve istedikleri saatte istedikleri yerde çalışabilmektedirler. sürücü olmak için önceden lisans almaları belirli şartları sağlamaları gerekmekte.

  aynı zamanda iş yapış modellerinin ilk başta sadece çok iyi restoranları bünyelerine katarak müşterinin "aa bu restoran çok iyi foodora da varsa foodora da iyidir" demesini sağladıktan sonra değiştiğini ve "foodora da olan restoranlar iyidir" şekline döndüğünü söylediler.