şükela:  tümü | bugün
  • facebook'ta burada başlığımız yok diye yakınan oluşum. amme hizmeti yapıyorlar. şu gün şurada gelen olursa şunu ısmarlıyorum, erzincan'da aç kaldık doyuracak var mı? falan diye. bakın bunu buraya yazdım ama bedavaya değil tabiki. ankara'da cag kebabı ısmarlayın l ödeselim.
  • sadece türkiye sınırları içinde değil yurtdışındaki türk arkadaşlarında yemekler ısmarladığı, "buraya uğrarsanız çayınız bizden" dediği güzel insanların olduğu grup
  • oluşum güzel olsa da grup adminlerinden bir kaçının götleri tavandadır. aynı kriterlerde yemek-içki ısmarlamak isteyen kişilerin postlarını kafalarına göre silebilirler. mesela senin yazdığın gönderiyi bir arkadaşları yazsa, bırak gönderiyi silmeyi, kendileri de bokunu çıkarana dek goygoya devam ederler. yazan kişi hatunsa daha da fena. her platformda olduğu gibi insan ayırma-kayırma konusunda leştirler. sağolsunlar sayelerinde sokaktaki kedi köpeğin karnını doyuruyorum.
  • süper bir amaçla kurulan, fakat içinde bulunan bir ton ergenin ''ağbi birağ ısmarlayacak yok mu'' diye sikip attığı facebook grubu.
  • koca dudaklarını kırmızı rujla boyayarak nöbetten ciktim(nasıl bir nöbetse) kahvaltı ısmarlıycak olan varmı diyen hemşire ablaların işgaliye ettiği oluşum.gercekten aç olanın burada işi yok bariz belli.
  • sinyalcilerden gına gelen oluşum.
    hep aynı kişiler doyurun beni tadında takılıyor, gerçekten ihtiyacı olan ihtiyacına ulaşamıyor.
    ya da siz kahve teklif eden post atıyorsunuz siliniyor, ama bi başkası çay kahve tavla muhabbet ehi ehi yazınca silinmiyor falan.
    değişik bi' yer.
  • son günlerde 2 ana konu dönüp duruyor. birincisi nusr-et. diğeri de künefe. görgüsüzlükrail diyorum kısaca. (2. r harfi büyük)
  • yine ego,kan,ter,gözyaşına kurban gitmiş oluşum biri kalmış diyor nusr-ette yemek ısmarlayana karşı evimin terasında mangal yapıcam diğeri kalkmış yemek ısmarlarım ama sadece gezgin,öğrenci olmak kaydı .yohamına demezlermi adama hem ısmarlıycan hemde kriter arıycan bak sen haspama.
  • türk gençliği leşliğini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz x-rail facebook gruplarından yemekle ilgili olanı. beleşçilik, ucuzculuk ve hatta yerine göre dolandırıcılık konularında birbirlerinden gaz alıp "yaptığınız yanlış" denildiği zaman da hunharca üstünüze çullanan binlerin toplandığı, ülkenin gezgininin bile aynı bokun laciverdi olduğunu gözlemlemek için bulunabileceğiniz sosyal oluşumlar silsilesinin üyesi.
  • interrail, couchrail, yardımrail, oyuncakrail, b*krail, püsürrail... diye devam eden rail oluşumlarından biri.

otostop çekersin anlarım, otele para vermek istemezsin anlarım ama her gittiğin yerde, neredeyse her gün "açım doyurun beni" yüzsüzlüğü abartı arkadaşım. paran yoksa gezme. aynı şehirde yapan var bunu her gün aynı mekan ve her gün aç herif ya. git işe gir çalış karnını kendin doyur.