şükela:  tümü | bugün
 • bilkent bcc de kullanilan, userlari sinirlamak bilgisayarin ayarlarini abidik gubidik sekillere sokmamasi icin etkili ve yararli program
 • dogru yazilisi "foolproof"tur. ne de olsa win9x ustunde cali$tigi icin biraz olsun bilen insana kar$i pek de ba$arili olamamaktadir aslinda.
  devredi$i birakmanin kimi yollari $u url'de bir bir anlatilmi$tir:
  http://packetstormsecurity.nl/…foolproof-bypass.txt
 • fool proof'un dogru yazili$i.
 • (bkz: idiot proof)
 • bu program istenen dos komutlarını disable edebilmekte, registryden yaptığı muhtelif alicengiz oyunları sayesinde control panel'e bilmemneye girerken zorluk çıkartmakta, save sırasında her yeri kullanmamakta izin vermemekte ve bunun gibi bilimum can sıkıcı engel teşkil etmektedir.

  ama control panel'e girişleri engellemesi örneğin "control display" diye görüntü paneline ulaşılmasını engellememekte, alt+enter'ın disable edilmesi alt+shift+entera basarak özelliklere ulaşamayacağınız anlamına gelmemektedir.. dos komutları için de command.com u edit ederek buradaki komut isimlerini değiştirebilir, yasaklanmış copy komutu yerine tek tuşla bir kopy komutu yaratabilirsiniz. komple kurtulmanın yolu da şudur kendisinden:

  -- edit /64 command.com yaparak bulduğunuz copy komutunu kopy şeklinde replace ediniz
  -- edit'ten çıkıp yeni command.com'unuzu çalıştırınız
  -- attrib.exe dosyasını bttrib.exe adıyla kopyalayınız
  -- bttrib.exe yi kullanarak msdos.sys üzerindeki r, h, s attribute'larını kaldırınız
  -- msdos.sys yi edit ederek bootkeys=0 satırını kaldırınız
  -- restart edip f8'le açınız
  -- fp95 directory'sini fp96 gibi bir isimle rename ediniz
  -- tekrar restart

  en bomba olarak ise bu programın şifresi bellekte tabak gibi durmaktadır.. bir hex editor kurup da büyük harflerle "foolproo" aratırsanız sonraki 128 byte civarında* şifreyi ve hatta bir önceki şifreyi bulabilirsiniz.. yazık, valla çok yazık..
 • 2003 yapimi soygun filmi bir nevi oceans eleven benzeri ama konu daha iyi islenmis sanki. bence filmin en guzel kismi en son arabada gecen sahneydi sanki hala universite ogrencileri gibiydiler. bana arkadaslarla kurudugumuz fantezileri hatirlatti.
  bu arada kristin boothun tatliligindan bahsetmeden gecemicem ayrica filim cekildigi sirada 29 yasinda oldugunu ogrendigimde dibim dustu
 • william phillips'in yönetmenliğini yaptığı filmlerden biri olup başrollerde ryan reynolds-kristin booth ikilisini görmekteyiz. aksiyon/gerilim türünde olan film bir soygun hikayesini anlatmaktadır.
 • müziği sanki the italian job gibi olan bir hırkızlık filmi. kızlık filmi. içinde taşak ile taşak da geçiliyo.
 • (bkz: bulletproof)