• sene tas catlasa 87, belki daha da once. kuzenimle yesil ekranli, klavyesinde gomme kaset surucusu olan amstrad'inin karsinda 5 saat uzeri vakit geciriyoruz. nicin? everton'imizi ingiltere premier ligi sampiyonu yapabilmek icin. lakin 3. ligde ilk sezonda sampiyon olsak bile 2. lig en az 2 sezon aliyor, ve gecenin en "prime time" zamaninda herkes tv seyrettigi ve istanbul'un o zamanlar elektrik altyapisi kavrami ilkel oldugu icin, voltaj anormal seviyelere dusuyor. sonuc surekli kayan egri bugru yesil bir ekran ve oyunu 3. gozleriyle goren, 6. his yardimiyla oynayan, kafayi yiyen gencecik dimaglar. o halde 2. ligi sampiyon bitirdigimizi goz onune alirsak, uzak dogulu bilgelerin takdirini kazanacagimiz inancindayim.
 • ortaokuldaki ilk bilgisayarim zx spectrumun yaninda gelen ilk gordugum oyundu
  tamami text tabanli olan, menuler arasinda ilgili menunun numarasini yazarak ilerleyebildiginiz bir oyundu.
  ana menuye donmek icin 99 yaziyordunuz..
  cop adamlardan mac sahnesi var miydi yok muydu emin degilim
  r osman ve k keegan aklimda kalan oyunculardir
  orta egitim yabanci dilini almanca alan ve hayatinda gordugu ilk oyun olarak sayfalar dolusu ingilizce yazilarla karsilasan benim icin evet zor gunlerdi
 • zx spectrum marka bilgisayar ile oynadigim ve championship manager gibi bir efsane hayatımda olmasına karsin hala imkan olsa oturup oynayacagim tadda bir oyundu.takım secilemezdi,cunku bilgisayar size otomatikman ipswichi verirdi. 5 ozellik(sanırım shooting,defence,attack ve en onemlisi morale) vardi ve hepsine 5 uzerinden puan verilirdi.bir macta gol atan oyuncunun morali direk 5 e cıkardi(futbol o zamanlar ozune yakın algılanıyomus demek ki).maclarla ilgili ise siyah beyaz noktaların oldugu gayet ilkel bir goruntu soz konusuydu.oyuncuları da topu da bir nokta seklinde gorurdunuz,ve bir beyaz takım,bir siyah takım akın yapardı(acaip heyecanlıydı orasi kesin).isin ilginci gol atılana kadar siyah mısınız beyaz mısınız anlayamazdınız,siz kazandıkca takımın morali,oyuncuların kabiliyeti artardı. bugun cmnin nokta seklinde oyuncular tasarlaması bence bu oyundan kalma bir alıskanlıktır.
 • cm nin yerini alacak gibi gözüken onun halefi veliahtı devamı..
 • ekranlardan anlaşıldığı kadarıyla oyuncu karşılaştırma ekranı sonunda kullanılabilir hale gelmiş. rakip menajerlere ayar verme ve transferden önce oyuncunun videosunu izleme gibi özellikler de oyuna tad katacak gibi. merakla bekliyoruz.
 • hem ust hem alt kosye continue , back ve forward tuslari eklenmis oyun. hay elinize saglik arkadaslar diyorum, iki versiyon once hepimizi derin uzuntuye bogan, back tusunun kaybolmasini affettirdiler keratlar.
 • en büyük eksisi j-league ye sahip olmamak olan oyun ..
 • çıkar... 2 ay oynanır... her türlü kupa kazanılır, onore olunur, rekorlar kırılır... sonra bayılır... 10 ay beklenir... yenisi çıkar... 2 ay oynanır... her türlü kupa kazanılır, onore olunur, rekorlar kırılır... sonra bayılır... 10 ay beklenir... yenisi çıkar...
 • (bkz: #10222977)
hesabın var mı? giriş yap